SR A – Dobré správy z Viga: Lobotka od pondelka opäť v plnom tréningu, Mazáň nastúpil v týždni v zápase Copa del Rey

nedeľa, 09.12.2018
|
Posledná aktualizácia 09.12.2018 22:07

VILA-REAL (SFZ) – Dvojica slovenských futbalových reprezentantov a hráčov SC Celta Vigo Stanislav Lobotka a Róbert Mazáň sledovala výhru 3:2 svojho klubu na ihrisku  Villarreal CF z tribúny. Lobotka sa po zranení vracia do plného tréningu v pondelok 10.12., Mazáň čaká na ďalšiu šancu od trénera Cardosa, v týždni odohral duel svojho tímu v Španielskom pohári.

Pred zápasom sme ich oslovili netradične – hlasným zvolaním na diaľku z tribúny štadióna Estadia de la Cerámica, domovského stánku Villarreal CF. Obaja prešľapovali po trávniku v rámci tradičnej obhliadky po príchode mužstva na štadión. Na tribúnach nebolo 90 minút pred výkopom živej duše a tak naši chlapci ľahko rozoznali štadiónom sa nesúce pozdravy - „Stankóóó, Mazi!“ Okrem zamávania sa pustili na diaľku do debaty. „Nehráme“, znel stručný odkaz s pokrčenými ramenami. „Nie ste ani na lavičke?“, kričali sme na seba cez pol štadióna. „Dnes nie,“ znela jasná odpoveď. Po nej sme sa už len posunkami dohodli na stretnutí v mix-zóne po zápase. Neplánovaný predzápasový rozhovor sme mali v tej chvíli vlastne za sebou.

Lobotka a Mazáň sa v poslednom období zo zostavy Celty Vigo vytratili, obaja by sa však do nej mohli, a mali, v najbližšom období vrátiť. Stanislav Lobotka sa zranil v prvý novembrový deň v úvodnom zápase šestnásťfinále Španielskeho pohára, keď doplatil na stret s brazílskym útočníkom San Sebastiánu Willianom Josém. Pre zranenie pauzoval v posledných reprezentačných stretnutiach Slovenska doma s Ukrajinou a v Česku. Po vynútenej pauze sa počas tohto týždňa pripojil k mužstvu a cestoval s ním aj na 5-dňový trip pred duelom s Villarrealom. „Trénoval som s mužstvom, ale ešte stále s úľavami. Môžem povedať, že som konečne fit a od pondelka (10.1.) som pripravený zapojiť sa naplno do tréningového procesu,“ hovoril po zápase s úsmevom tvorivý stredopoliar Celty Vigo.

Situácia Róberta Mazáňa je odlišná. Do ligového zápasu v tejto sezóne ešte nenaskočil, dobrou správou však je, že v utorok (5.12.) sa objavil v základnej zostave Celty Vigo v stretnutí Copa del Rey na pôde San Sebastianu. Tam začal spomínaný 5-dňový výjazd tímu Celta Vigo, ktorý končil v sobotu zápasom s Villarrealom.  „Samozrejme, že by som mal rád na konte viac odohraných zápasov, ale o tom, kto pôjde na ihrisko rozhoduje tréner. Na tréningoch odvádzam maximum a verím, že môj čas príde. Robím všetko, čo je v mojich silách,“ komentoval aktuálnu situáciu v tíme ľavý bek Róbert Mazáň. 

Práve obranca Junca, hrajúci na jeho mieste, bol namočený pred druhým gólom Celty v stretnutí s Villarrealom, keď najskôr chyboval nešťastným odkopom a z centrovanej lopty inkasoval jeho tím gól po tom, čo ako jediný nezareagoval na ofsajdovú pascu. „Stáva sa, niečo také patrí k futbalu,“ komentoval situáciu Róbert Mazáň. My si ho dovolíme doplniť. Ľavá strana obrany Celty Vigo rozhodne neoplývala na ihrisku Villarrealu istotou a nebolo by prekvapením, ak by v najbližšej budúcnosti portugalský kouč Miguel Cardoso siahol po jednej z alternatív v podobe nominácie bývalého hráča Trenčína, Senice a Žiliny.  


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
SR A
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči po výhre v Maďarsku: Dôležité body, všetko máme opäť vo svojich rukách

10.9.2019 10:14

SR A – Po víťazstve v Budapešti sme stále v postupovej hre, Hapal kvitoval rehabilitáciu mužstva

10.9.2019 09:26

SR A – Martin Dúbravka: V Budapešti sa budeme koncentrovať len sa seba a svoj výkon

08.9.2019 22:33

SR A – Pavel Hapal: Hrať bude 11 zdravých, bude aj zmena v zostave

08.9.2019 19:46

SR A – Škriniar pred zápasom v Maďarsku: Zlepšiť musíme všetko

08.9.2019 13:17

SR A - Hráči po zápase s Chorvátskom: Dostali sme futbalovú facku

07.9.2019 10:58

SR A - Prehra, ktorá sa ťažko predýcha, podľa Hapala rozhodla kvalita súpera a naša nekvalita

09.9.2019 11:07

SR A - Chorvátsko najčastejším súperom Slovákov, v kvalifikácii prvýkrát naostro

06.9.2019 10:28

SR A - Denis Vavro: Titul, prestup, reprezentácia a plné tribúny

06.9.2019 10:34

SR A – Tréner Pavel Hapal: Súper rešpektuje našu silu, nesmieme podľahnúť atmosfére

06.9.2019 08:30

SR A – Sokoli trénovali s Fortunou kopanie penált

05.9.2019 18:06

SR A – Martin Valjent: Nech sa darí nám. Aj Dubnici v II. lige

04.9.2019 08:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.