SR A – Hráči po výhre 5:1 nad Jordánskom: Súperovi došli sily, druhý polčas v našej réžii

Sobota, 8.6.2019 08:45 | Posledná aktualizácia 8.6.2019 10:10

autor: TASR, zdroj: SFZ

TRNAVA (SFZ) - Hlasy po prípravnom zápase Slovensko - Jordánsko.

Dominik Greif (brankár SR):

"Niekoľko polčasových zápasov s nlou na konte som absolvoval v priebehu sezóny aj v Slovane, tá reprezentačná, aj keď iba polčasová, to je niečo úžasné. Nečakal som, že naskočím do zápasu, dozvedel som sa to počas rozcvičky. Veľmi sa teším, že som dostal príležitosť, táto sezóna pre mňa už ani nemohla byť lepšia. Trému som nemal, predo mnou bolo desať úžasných hráčov. Snažil som sa užiť si celých štyridsaťpäť minút, vyriešil som niekoľko propagačných striel, jednu som vytlačil na brvno, myslím si, že spokojnosť je na mieste. Prvý polčas to mali chlapci na ihrisku náročnejšie, stretlo sa ba ihrisku veľa hráčov, ktorí spolu nehrávajú, v druhej časti hry to naši chalani neskutočne roztočili, dali päť gólov a prevalcovali súpera.“

Ján Greguš (autor 3. gólu SR):

"Súper bol najmä v prvej časti hry veľmi nepríjemný. Kým mali Jordánci sily, poctivo bránili a dokázali hroziť z brejkov, čo potvrdili gólom. V druhej časti súperovi došli sily a po našom úvodnom góle pribúdali v sieti súpera ďalšie. V druhom polčase som prebral kapitánsku pásku, to je najväčšia pocta, akej sa hráč môže v reprezentácii dočkať. Veľmi si to vážim a som za to veľmi vďačný. Pri penalte som zobral zodpovednosť na seba a skončilo to gólom. V utorok nás čaká v Baku nepríjemný, behavý súper. Azerbajdžan vychádza, podobne ako Jordánsko, z pozornej defenzívy, verím, že sa nám podarí streliť nejaký ten gól a zvíťazíme."

Róbert Boženík (debutant v drese SR):

"Zažívam neopísateľné pocity. Debutovať v reprezentácii je pre mňa najkrajším zážitkom v živote, dnes som mal meniny, bol to najkrajší darček, aký som mohol dostať. O tom, či nastúpim sme sa pred zápasom s trénerom nebavili, som vďačný už za to, že môžem byť s chlapcami v tréningovom procese. Pred nástupom na ihrisko, mi dal tréner jasné pokyny, mal som sa tlačiť do koncovky. Všetci sme verili, že zápas otočíme a piatimi gólmi sa nám to aj podarilo. Pri jednej šanci som triafal loptu, zasiahol som ju podrážkou, zostala podo mnou a dobiehajúci Maťo Chrien ju poslal do brány. Dôležité bolo, že z toho bol gól. Cez hráčov Jordánska sa v prvom polčase ťažko presadzovalo. Dobre bránili, hrali kompaktne a hrozili z brejkov. V druhom polčase sa zmenil obraz hry a až na jeden nebezpečný center sme ich do ničoho nepustili.“

Jaroslav Mihalík (autor 5. gólu SR):

"Tréner nám prízvukoval, že súper bude nebezpečný, ale našou kombinačnou hrou sme na Jordánsko našli recept a dopracovali sme sa k víťazstvu. Tréner nás počas prestávky, kedy bol výsledok zápasu 0:1 povzbudil,  potrebovali sme spresniť finálne prihrávky. Prvý reprezentačný gól venujem svojej priateľke, svojej rodine. Je to krásny pocit. Narazil som si loptu s Lacim Bénesom, oživili sme si spomienky na spoluprácu v minulosti počas spoločného pôsobenia v žilinskom drese, som rád, že nám to vyšlo.V prvom polčase sme boli pomalí, súper stíhal eliminovať našu hru, o výsledku rozhodla zlepšená hra v druhej časti hry.“

Lukáš Haraslín (debutant a autor 1. gólu SR):

"Priznám sa, na lavičke som bol trochu nervózny, predsa len, bol to môj prvý zápas v seniorskej reprezentácii. Po vstupe na ihrisko však nervozita opadla, snažil som sa plniť pokyny trénera a hral som to svoje, na čo som zvyknutý z pôsobenia v klube. Pri góle som videl, že môžeme ísť do protiútoku, súper bol otvorený v obrane, stopér bol otočený chrbtom k bráne. Stačilo si hodiť loptu okolo neho, teším sa z toho, že z toho padol gól. Tréner mi prd nástupom na ihrisko prízvukoval, že hra v strede poľa vyzerala dobre, len potrebuje centrované lopty, strely na bránu a hlavne góly. Jordánci hrozili najmä v prvom polčase z protiútokov, ofenzívni hráči nám svojou rýchlosťou narobili isté problémy, ale v druhej časti hry doľahla na nich únava a našou zlepšenou hrou sa nám podarilo zápas zobrať do vlastných rúk a výsledok otočiť.“