SR A – Ondrej Duda medzi najlepšími posilami Premier League: Takéto správy sa čítajú veľmi dobre

Posledná aktualizácia 19.4.2020 09:02

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský reprezentant Ondrej Duda odišiel v zime z Herthy Berlín, kde počas jesene nedostávala veľa priestoru, do Norwichu City. V Anglicku svojimi výkonmi na seba opäť upútal pozornosť a dokonca sa stal jednou z najlepších posíl zimného prestupového obdobia. Po sezóne sa však Duda vráti späť do metropoly Nemecka.

Slovenský stredopoliar putoval na hosťovanie do Norwichu v januári a doposiaľ za tím najvyššej anglickej súťaže nastúpil v siedmich zápasoch, vždy od úvodného hvizdu. Počas jesene odohral rovnaký počet duelov za Herthu Berlín. Podľa portálu WhoScored patrí medzi tri najlepšie posily v rámci Premier League. „Pre mňa bolo v prvom rade dobré, že som začal hrávať a dostal sa do zápasového rytmu. Takéto správy sa čítajú veľmi dobre, ale viac som sa už potom na to nesústredil. Robím si svoju robotu a som rád, že mám priestor na ihrisku,“ povedal pre futbalsfz.sk Ondrej Duda

V najvyššej anglickej súťaži chytá v Newcastli aj ďalší slovenský reprezentant Martin Dúbravka. „S ,Hecom’ sme kecali, keď sme nastúpili proti sebe. Teraz nie sme v kontakte, ale keď je možnosť, tak sa vždy porozprávame, s ním sa je vždy o čom porozprávať,“ vravel Duda.

Rodák zo Sniny sa však po skončení sezóny vráti do klubu sídliacom v nemeckej metropole. „To, že sa vrátim do Herthy, mám zakotvené v zmluve. Uvidíme však, čo bude v lete. Zatiaľ sa tým nezaoberám,“ uviedol stredopoliar. V Herthe sa počas týchto dní bez futbalu stal novým trénerom Bruno Labbadia a kluby najvyššej nemeckej súťaže sa postupne začínajú pripravovať, po pauze spôsobenej koronavírusom, na obnovenie súťaže. „Rozprávam sa s ,Pekym’, ale aj s ďalšími kamarátmi a spoluhráčmi, ktorí v mužstve sú. Viem, že začali trénovať a uvidíme, kedy sa opäť rozbehne Bundesliga. Verím, že aj hráči v tímoch Premier League začnú čo najskôr spoločne trénovať a súťaž sa obnoví,“ zaprial si Duda.

Po tom, ako náš reprezentant okúsil chuť dvoch najväčších európskych súťaží, ktorá futbalová krajina mu viac vyhovuje? „Ťažko porovnávať tieto dve krajiny, ale asi by som povedal, že Anglicko, keďže som po príchode do Norwichu začal hrať. Cítim sa tu naozaj dobre, až na koronavírus,“ konštatoval.

Dudovi volal počas tohto obdobia bez futbalu aj tréner reprezentácie Pavel Hapal. „S trénerom som volal možno pred mesiacom, keď sa ma opýtal, aká je situácia v Anglicku a ako sa mám,“ zakončil Duda.


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Ondrej Duda
Reprezentácia
SR A
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Rekordy a zaujímavosti: Žlté karty, nedostižný Škrtel, najviac sedem v Cardiffe

01.6.2020 13:47

SR A – Zreľák: Na COVID 19 nás po rozbehnutí súťaže testujú trikrát do týždňa

29.5.2020 20:55

SR A – rekordy a zaujímavosti: Vydarené gólové debuty, výnimočný hetrik Šeba

24.5.2020 11:32

SR A – Hancko pred opätovným štartom českej ligy: Zápasové napätie mi už chýbalo

22.5.2020 16:07

„Čo je s vami?“ Miroslav Sovič: Vybojoval som pre Košice titul ako hráč, túžim ho raz získať aj ako tréner

21.5.2020 08:19

SR A – Rekordy a zaujímavosti: Bimbo, Bača, Hatrlo a ďalší...

17.5.2020 10:25

SR A – Štartuje Bundesliga, Bénes: Cítim sa fit a zdravý

15.5.2020 10:37

SFZ/Tréner PAVEL HAPAL – Všetci robme maximum, aby sa futbal hral

12.5.2020 15:18

SR A – V Dánsku dostal futbal zelenú, Mráz: Všetkých nás toto rozhodnutie teší

09.5.2020 09:34

SR A – Rekordy a zaujímavosti: Reprezentácia 13-krát obletela zemeguľu, navštívila 61 krajín sveta

09.5.2020 10:28

V seriáli Čo je s vami? Róbert Semeník: Pracujem v Ústave na výkon trestu a odňatia slobody, o mesiac mám bakalárske skúšky

07.5.2020 12:03

SR A – Dominik Greif po obnovení tréningov v Slovane: Svalovicu sme nemali

04.5.2020 17:43

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner