SR A – Tréner Hapal o Jordánsku: Nepríjemný súper, s kapitánskou páskou povedie tím Hrošovský

štvrtok, 06.06.2019
|
Posledná aktualizácia 06.6.2019 16:49
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Tlačová konferencia trénera Pavla Hapala a kapitána Patrika Hrošovského pred prípravným zápasom s Jordánskom.

Tréner Hapal a priamo na tlačovej konferencii ohlásený kapitán na duel s Jordánskom Patrik Hrošovský, odpovedali v Šamoríne na otázky zástupcov médií. Prvou témou bolo zloženie nášho na zajtrajší duel s ázijským súperom. "Konkrétne mená neprezradím, ale môžem povedať, že priestor dostanú prevažne hráči, ktorí v minulosti toho odohrali na ihrisku menej. Verím, že aj pre fanúšikov bude zaujímavé pozrieť si v akcii v minulosti menej vyťažených hráčov. Tradičným oporám doprajeme oddych pred zápasom s Azerbajdžanom, s určitosťou zajtra nenastúpi Dúbravka, Hamšík a Kucka, po dnešnom tréningu rozšíri zoznam oddychujúcich hráčov ešte dvojica futbalistov,“ prezradil tréner Pavel Hapal.

Priamo na tlačovej konferencii zaskočil Patrika Hrošovského tréner informáciou o menovaní za kapitána mužstva. Stredopoliar Plzne netajil prekvapenie. "Je to pre mňa obrovská česť. Bez ohľadu na to, či ide o prípravný alebo kvalifikačný zápas, je to obrovská pocta.“ Ďalšie otázky smerovali k jeho nižšej minutáži v predošlých zápasoch a informáciám v médiách o prípadnom prestupe do KRC Genk. "Každý chce hrať, ale v širšom kádri figuruje okolo 25 hráčov a je na trénerovi koho si vyberie. Chalani hrávajú v kvalitnejších ligách, rešpektoval som situáciu v kádri a teraz, keď prichádza moja šanca, som pripravený odovzdať na ihrisku maximum. Čo sa týka prestupu do Genku, v tejto chvíli nie je o ničom rozhodnuté a viac sa ukáže v najbližších dňoch,“ doplnil Patrik Hrošovský.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Jordánsko bude v zajtrajšom stretnutí 75. súper slovenskej futbalovej reprezentácie. "Súper z Ázie hrá kolektívne, v kádri má dvoch šikovných, silných hráčov na lopte. Mužstvo vedie európsky tréner, Jordánsko má hru založenú na dobrej organizácii, hráči dobre vypĺňajú priestory, kvalitne bránia a spoliehajú sa na rýchle protiútoky,“ charakterizoval hru Jordánska kouč Pavel Hapal. "Pre nás je to výborná previerka pred duelom s Azerbajdžanom. Po tom, čo som videl videozáznamy zápasov, môžem povedať, že nastúpime proti nepríjemnému protivníkovi. Navyše Jordánci sa vyznačujú niektorými podobnými hernými prvkami v porovnaní s hrou Azerbajdžanu. Zajtrajší zápas by nám mohol pred kvalifikačným duelom veľmi pomôcť.“

Zaujímavo vyznela informácia o predpokladanom zložení útočnej formácie pre zajtrajší duel. "K dispozícii máme troch útočníkov (poznámka: Boženík, Mráz, Šafranko) a tiež šesť striedaní. Ak sa nestane niečo výnimočné, je tu predpoklad, že do hry zasiahnu v priebehu zápasu všetci traja útočníci,“ prezradil tréner Hapal a smerom k obsadeniu brankárskeho postu dodal: "V tejto chvíli neviem povedať, kto dostane medzi žrďami príležitosť. Rozhodnem sa po dohode s trénermi brankárov, v minulosti mi vždy dobre poradili. Nevylučujem ani alternatívu, že sa v bráne objaví niektorí z dvojice mladších gólmanov (poznámka: Greif, Rodák), konečné rozhodnutie padne po dnešnom predzápasovom tréningu."

Prípravný zápas Slovensko – Jordánsko je na programe zajtra (piatok 7. júna) o 20:30, hrá sa na štadióna Antona Malatinského v Trnave.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
SR A
Osoba
Pavel Hapal
Osoba
PatrikHrošovský
keywords
Jordánsko
keywords
tlačová beseda
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Víťazstvo bez radosti, v baráži doma proti Írsku

20.11.2019 11:32

Až na jedno zaváhanie, Slováci vždy víťazne

19.11.2019 13:36

SR A - Albert Rusnák: Naša generácia má čo povedať

19.11.2019 09:29

SR A – Tréner Pavel Hapal: Zásadný krok je vyhrať nad Azerbajdžanom

19.11.2019 16:05

SR A – Zmena v tíme trénera Hapala

17.11.2019 18:24

SR A – Hráči po prehre 1:3 v Chorvátsku: Polčas nestačil, nádej na postup trvá

17.11.2019 04:47

SR A – Nádej žila 55 minút...

18.11.2019 14:33

SR A – Martin Dúbravka: V Rijeke to bude na nás

15.11.2019 22:52

SR A – Tréner Pavel Hapal: K víťazstvu sa dá dopracovať aj v 90. minúte!

15.11.2019 19:16

SR A – Michal Ďuriš pred duelom s Chorvátskom: Posledný krok býva najťažší, verím, že ho zvládneme!

14.11.2019 08:40

SR A – Ján Greguš: Chceme vyhrať. Bodka.

12.11.2019 16:37

SR A – Samuel Mráz strelil počas víkendu dva góly: Napodobniť výkon v Maďarsku a zdolať Chorvátov!

12.11.2019 09:18

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.