SR A – Tréner Hapal o Jordánsku: Nepríjemný súper, s kapitánskou páskou povedie tím Hrošovský

štvrtok, 06.06.2019
|
Posledná aktualizácia 06.6.2019 16:49

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Tlačová konferencia trénera Pavla Hapala a kapitána Patrika Hrošovského pred prípravným zápasom s Jordánskom.

Tréner Hapal a priamo na tlačovej konferencii ohlásený kapitán na duel s Jordánskom Patrik Hrošovský, odpovedali v Šamoríne na otázky zástupcov médií. Prvou témou bolo zloženie nášho na zajtrajší duel s ázijským súperom. "Konkrétne mená neprezradím, ale môžem povedať, že priestor dostanú prevažne hráči, ktorí v minulosti toho odohrali na ihrisku menej. Verím, že aj pre fanúšikov bude zaujímavé pozrieť si v akcii v minulosti menej vyťažených hráčov. Tradičným oporám doprajeme oddych pred zápasom s Azerbajdžanom, s určitosťou zajtra nenastúpi Dúbravka, Hamšík a Kucka, po dnešnom tréningu rozšíri zoznam oddychujúcich hráčov ešte dvojica futbalistov,“ prezradil tréner Pavel Hapal.

Priamo na tlačovej konferencii zaskočil Patrika Hrošovského tréner informáciou o menovaní za kapitána mužstva. Stredopoliar Plzne netajil prekvapenie. "Je to pre mňa obrovská česť. Bez ohľadu na to, či ide o prípravný alebo kvalifikačný zápas, je to obrovská pocta.“ Ďalšie otázky smerovali k jeho nižšej minutáži v predošlých zápasoch a informáciám v médiách o prípadnom prestupe do KRC Genk. "Každý chce hrať, ale v širšom kádri figuruje okolo 25 hráčov a je na trénerovi koho si vyberie. Chalani hrávajú v kvalitnejších ligách, rešpektoval som situáciu v kádri a teraz, keď prichádza moja šanca, som pripravený odovzdať na ihrisku maximum. Čo sa týka prestupu do Genku, v tejto chvíli nie je o ničom rozhodnuté a viac sa ukáže v najbližších dňoch,“ doplnil Patrik Hrošovský.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Jordánsko bude v zajtrajšom stretnutí 75. súper slovenskej futbalovej reprezentácie. "Súper z Ázie hrá kolektívne, v kádri má dvoch šikovných, silných hráčov na lopte. Mužstvo vedie európsky tréner, Jordánsko má hru založenú na dobrej organizácii, hráči dobre vypĺňajú priestory, kvalitne bránia a spoliehajú sa na rýchle protiútoky,“ charakterizoval hru Jordánska kouč Pavel Hapal. "Pre nás je to výborná previerka pred duelom s Azerbajdžanom. Po tom, čo som videl videozáznamy zápasov, môžem povedať, že nastúpime proti nepríjemnému protivníkovi. Navyše Jordánci sa vyznačujú niektorými podobnými hernými prvkami v porovnaní s hrou Azerbajdžanu. Zajtrajší zápas by nám mohol pred kvalifikačným duelom veľmi pomôcť.“

Zaujímavo vyznela informácia o predpokladanom zložení útočnej formácie pre zajtrajší duel. "K dispozícii máme troch útočníkov (poznámka: Boženík, Mráz, Šafranko) a tiež šesť striedaní. Ak sa nestane niečo výnimočné, je tu predpoklad, že do hry zasiahnu v priebehu zápasu všetci traja útočníci,“ prezradil tréner Hapal a smerom k obsadeniu brankárskeho postu dodal: "V tejto chvíli neviem povedať, kto dostane medzi žrďami príležitosť. Rozhodnem sa po dohode s trénermi brankárov, v minulosti mi vždy dobre poradili. Nevylučujem ani alternatívu, že sa v bráne objaví niektorí z dvojice mladších gólmanov (poznámka: Greif, Rodák), konečné rozhodnutie padne po dnešnom predzápasovom tréningu."

Prípravný zápas Slovensko – Jordánsko je na programe zajtra (piatok 7. júna) o 20:30, hrá sa na štadióna Antona Malatinského v Trnave.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
SR A
Osoba
Pavel Hapal
Osoba
PatrikHrošovský
keywords
Jordánsko
keywords
tlačová beseda
Mohlo by vás zaujímať
SR A - Dvojzápas v znamení rekordov: Hamšík najlepší strelec, prvýkrát v histórii päťgólová dupľa

13.6.2019 09:34

SR A – HRÁČI PO VÝHRE V BAKU: Pekné góly - zaslúžené víťazstvo!

12.6.2019 08:38

SR A – Suverénne víťazstvo v Baku dirigoval rekordér Hamšík, spokojný Hapal pripomenul, že sú narodení v rovnaký deň

12.6.2019 08:54

SR A – Škriniar: Baku je krásne, keď tu však vyhráme, bude ešte krajšie

11.6.2019 13:50

SR A – Tréner Hapal súpera rešpektuje, ale víťazný cieľ sa nemení

10.6.2019 21:58

SR A – Miroslav König: Do utorka 1:1, potom budeme vo výhode my

10.6.2019 08:38

SR A - Tréner Hapal: Stoch zostal doma, zložila ho viróza

09.6.2019 20:11

SR A – Skúsený Juraj Kucka o Azerbajdžane: Musíme zvládnuť klímu aj súpera

09.6.2019 19:46

SR A – Hráči po výhre 5:1 nad Jordánskom: Súperovi došli sily, druhý polčas v našej réžii

08.6.2019 12:10

SR A – Víťazný obrat naštartoval Haraslín, Hapal pred Azerbajdžanom vyradil päticu hráčov

08.6.2019 14:41

SR A - Kapitán Plzne Patrik Hrošovský lídrom už aj v drese s dvojkrížom na prsiach

07.6.2019 07:42

SR A - Dva triumfy na King‘s Cupe, prvýkrát s Jordánskom

07.6.2019 07:34

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.