SR WA - Neuveriteľný zápas s Nigériou! Slovenky po gólovej prestrelke tesne prehrali

Piatok, 1.3.2019 14:25 | Posledná aktualizácia 4.3.2019 14:39

autor: Lenka Gazdíková, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Na tento zápas budú slovenské reprezentantky ešte dlho spomínať. Na Cyprus Womens Cupe nastúpili na druhý duel skupiny C proti Nigérii. A bolo to divoké stretnutie, keď v polčasovej prestávke viedli Afričanky 3:0, v 77. minúte už bolo vyrovnané, ale v 82. minúte rozhodli o víťazstve štvrtým gólom naše súperky.

Nigérijčanky sa presadili hneď v úvode zápasu a po 40 minútach sa zdalo, že majú zápas v moci, keď viedli 3:0.

Slovenské futbalistky sa však nevzdali a keď súperky v 56. minúte nepremenili pokutový kop, správne ich to naštartovalo. V 67. minúte skórovala kapitánka Vojteková a potom dvomi úspešnými jedenástkami vyrovnala na 3:3 Haršanyová.

Afričanky však v 82. minúte strelili vedúci gól na 4:3 v ich prospech, ktorý bol napokon víťazný. Náš tím v nadstavenom čase nevyužil ďalšiu penaltu.

Posledným súperom zvereniek Petra Kopúňa v skupine bude v pondelok Rakúsko.

SLOVENSKO WA – NIGÉRIA WA 3:4 (0:3)
Góly: 67. Vojteková, 72. a 77. Haršanyová (oba z 11 m) – 8. a  38. Chikwelu, 28. Ohale, 82. Imo.
ŽK: Kulová, Vojteková, Haršanyová
SLOVENSKO WA: El Dahaibiová – Kulová (54. Horváthová), Haršanyová, Košíková, Vojteková (68. Zdechovanová) – Šušolová – Bartovičová (68. Šurnovská), Havranová (85. Ondrušová) – Mikolajová – Fabová (62. Škorvánková), Sluková (78. Hmírová). Tréner: Peter Kopúň.
PETER KOPÚŇ (tréner SR): „Odohrali sme naozaj bláznivé stretnutie. Už dlho som takýto zápas nevidel, ani som sa na takom dlho nezúčastnil. Keď polčas prehrávate 0:3 a na konci zápasu ste v nádeji, že môžete vykresať bod. Prvý polčas, rovnako ako predchádzajúci duel, sme začali dobre, mali sme dve šance, ktoré sme mohli zužitkovať. Všímam si, že naozaj začiatky nám vychádzajú a tento zápas to potvrdzoval. Bohužiaľ, vďaka nedisciplinovanosti v štandarných situáciách, čo sa zase zopakovalo, sme inkasovali dva góly. Do konca polčasu sa potom musíte snažiť o skorigovanie výsledku. Z jedného brejku nám však súper strelil tretí gól. Do druhého polčasu sme nezmenili taktiku, lebo spôsob hry, ktorý sme predvádzali, nám vychádzal, no zlyhávali sme v zakončení. Potom sme sa naštartovali krásnym gólom Janky Vojtekovej z priameho kopu, začali sme veriť, že môžeme niečo uhrať. V druhom dejstve sme boli dominantným družstvom, strelili sme ďalšie dva góly. Boli to síce pokutové kopy, ale po našich prienikoch a šanciach. No v snahe o zakladanie útoku sme urobili chybu, z ktorej súper strelil štvrtý gól.  Musím však povedať, že som dlho nevidel také odhodlanie tímu ísť do toho. Myslím si, že mne zápas ukázal veci, ktoré potrebujem vidieť v meraní síl so silným súperom. Nigérijčanky sú majsterky Afriky. No vieme hrať aj s takýmto súperom.“

Druhý zápas: Belgicko - Rakúsko 0:0