SR WA – Tichá vodkyňa Bayernu Škorvánková po predĺžení zmluvy: Nie je to samozrejmosť, veľmi ma to potešilo

piatok, 23.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:37

autor: FC Bayern, zdroj: fcbayern.de

BRATISLAVA (SFZ/LUCIA PETRINCOVÁ) – Je to veľká pocta nielen pre slovenskú reprezentantku, ale aj pre náš ženský futbal. FC Bayern Mníchov predĺžil zmluvu s oporou nášho národného tímu Dominikou Škorvánkovou. Pôvodná platí do júna 2019, no už teraz je na svete nová až do roku 2021. Sedemnásobná slovenská futbalistka roka bola poctená a šťastná, pre futbalsfz.sk porozprávala, čo to pre ňu znamená, či uvažovala aj odchode z Bavorska a čo čaká v národnom tíme v budúcom roku.

„Som veľmi rada, že to prišlo, hlavne preto, že Bayern chcel so mnou predĺžiť zmluvu. Nie je to podľa mňa samozrejmosť a veľmi ma to potešilo. Začala som trochu rozmýšľať, čo urobím, či predĺžim zmuvu, alebo sa posuniem niekam ďalej,“ začala rozprávanie slovenská reprezentantka Dominika Škorvánková. „Vedenie klubu chcelo so mnou predĺžiť zmluvu čo najskôr. Trh sa totiž otvára už v zime. Preto došli za mnou už pred zimnou prestávkou, chceli, aby som ostala. Začala som jednať o novej zmluve s Bayernom, mala som aj nejaké iné náznaky ponúk, ale keďže som sa rozhodla zostať, potom som sa už tými inými nezapodievala,“ pridala v Mníchove populárna Sko.

V duchu však chvíľu nad zmenou uvažovala. „Rozprávala som sa o tom s rodinou, priateľmi a vyšlo mi to tak, že ešte zostanem v Nemecku. Predtým som bola dva roky v SC Sand, teraz by to boli dva roky tu. Určite ma zaujímajú iné ligy, ale viem, aká je súťaž v Nemecku, aké zápasy hrám každý týždeň...Z toho vyšiel pocit, že chcem ešte zostať, mať stabilitu. Posúvať sa vždy po dvoch rokoch ďalej, nie je jednoduché. To, čo tu mám, mi stojí za to, aby som nemenila,“ prezradila Škorvi.

Bayern získal naposledy titul v roku 2016, ten Dominika nezažila. Klub má stále najvyššie ambície, ako sa teda v Mníchove cíti slovenská futbalistka. „To bol ďalší dôvod. Aj na úkor toho, aká je tu konkurencia, sa tu cítim veľmi dobre, kolektív je dobrý. Na ihrisku, samozrejme, každá z nás bojuje o miesto, ale mimo neho je to super,“ vysvetlila spokojne Škorvánková.

Po predĺžení zmluvy sa tímová manažérka Bianca Rechová o našej hráčke vyjadrila, že je to tichá vodkyňa. Čo to pre Dominiku znamená? „Vnímam to presne tak, ako to povedala. Veľa toho nenarozprávam, i keď na zápase hovorím dosť, ale som skôr tak v úzadí. Pritom viem svojimi výkonmi a skutkami viesť tím. Myslím, že to vystihla presne, dokonca mi povedala, že vie, žeby som nemusela byť len tichý vodca, ale to aj ukázať,“ povedala nám usmiata Škorvi.

autor: fc Bayern, zdroj: facebook

V jarnej časti si Bayern zahrá štvrťfinále Ligy majstrov a žreb mu prisúdil pražskú Slaviu, kde pôsobí ďalšia Slovenka Diana Bartovičová. Tá sa vyjadrila, že si nemecký tím vôbec neželala. „Ja sa naopak teším, že sme dostali Slaviu. V Prahe mám rodinu aj priateľov, mnohí sa iste prídu pozrieť, keďže inokedy veľmi nemôžu. Každý si želal ľahšieho súpera, boli sme určite rady, že sme nedostali Wolfsburg a Lyon, čo sú dva najlepšie tímy ženského futbalu v Európe. Vôbec to však neznamená, že Slavia nás nemôže ohroziť. Tento tím za štyri roky trikrát postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov, teraz baby vyradili švédsky Rosengard, majú Ligu majstrov v krvi,“opísala súpera v Lige šampiónov Dominika.

Skúsená reprezentantka patrí medzi opory nielen v klube, ale aj v národnom tíme. Ten prebral pred necelými štyrmi mesiacmi nový kouč Peter Kopúň a pod jeho vedením čaká dievčatá budúci rok aj štart novej kvalifikácie. „Každá zmena je výnimočná tým, že príde niečo nové. Peťo, ako tréner sa snaží priniesť do reprezentácie nové prvky. Na tréningu, ale aj mimo neho. Je to určite osvieženie. Ako sa nám to podarí uplatniť v zápasoch, uvidíme neskôr, je to určite pozitívne čo priniesol. Je to na nás, v akej forme prídeme na zrazy a verím, že už tie výsledky zlomíme,“zaželala si na záver Dominika Škorvánková.


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WA
Autor
Lucia Petrincová
Klub
FC Bayern Mníchov
Osoba
DominikaŠkorvánková
Mohlo by vás zaujímať
SR WA – Na pôde favorizovaného Rakúska po dobrom výkone remíza 1:1

18.6.2019 10:29

SR WA – Reprezentantky si rolu modeliek pred fotoaparátom užívali

16.6.2019 18:39

SR WA – Kapitánka Korenčiová i strelkyňa Fabová: Toto víťazstvo sme potrebovali

15.6.2019 13:39

SR WA - Slovenské reprezentantky pod Tatrami zdolali Poľsko1:0

17.6.2019 13:53

SR WA – Tréner Kopúň na zraze o Poľsku a Rakúsku: Dvaja vynikajúci súperi

10.6.2019 11:33

SR WA – Nominácia na prípravný dvojzápas s Poľskom a Rakúskom

04.6.2019 18:46

SR WA – Kapitánka Škorvánková po operácii: Koleno ma trápilo dlho, na kvalifikáciu chcem byť fit

25.5.2019 14:38

SR WA - Diana Bartovičová je v Slavii Praha spokojná: Tituly, Liga majstrov, fanúšikovia - čo viac si želať?

13.5.2019 10:33

SR WA – Lucia Šušková je po zranení späť: Rada by som ešte pomohla reprezentácii

13.5.2019 08:14

SR WA – Korenčiová po sezóne v Miláne: O talianskom futbale, tridsiatke i reprezentácii

04.5.2019 08:54

SR WA – Trénera Kopúňa výkon v Švajčiarsku i celý zraz potešil: Poklonu nám zložil aj známy kouč

13.4.2019 10:22

SR WA - Slovenské futbalistky predviedli skvelý výkon, no Švajčiarkam stačil jeden gól

10.4.2019 10:58

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.