SR WA – Turnaj na Cypre ukončili slovenské futbalistky prehrou s Maďarskom

Streda, 6.3.2019 12:20 | Posledná aktualizácia 6.3.2019 14:27

autor: Lenka Gazdíková, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská reprezentácia žien prehrala v poslednom zápase na Cyprus Womens Cupe s tímom Maďarska 2:3 a obsadila konečné 12. miesto.

Futbalistky Slovenska sa chceli s turnajom na Cypre rozlúčiť víťazstvom. Maďarky budú ich súperkami aj v blížiacej sa kvalifikácii o postup na ME 2021 a duel odštartovali výborne. V 27. minúte otvorila skóre Jana Vojteková. V priebehu ôsmich minút však dokázali súperky otočiť na 1:2, ale ešte do polčasu vyrovnala Lucia Ondrušová.

V druhom dejstve padol iba jeden gól a bol napokon víťazný. Postarala sa oň v 53. minúte Maďarka Jakabfiová. Slovenky tak na turnaji obsadili konečné 12. miesto.

SLOVENSKO WA – MAĎARSKO WA 2:3 (2:2)
27. Vojteková, 41. Ondrušová - 30. Némethová, 35. Pincziová, 53. Jakabfiová.
ŽK: Mikolajová, Horváthová
ČK: 90.+2 Horváthová (po druhej ŽK)
SLOVENSKO WA: Chládeková – Kulová (67. Horváthová), Bartovičová, Haršanyová, Vojteková  - Ondrušová (46. Mikolajová), Šušolová – Škorvánková – Hmírová, Šurnovská (74. Zdechovanová) – Fabová (63. Sluková). Tréner: Peter Kopúň.