SR WA – V nominácii už uzdravené Haršanyová a Bartovičová

Posledná aktualizácia 16.10.2020 19:33
Tréner ženskej reprezentácie Peter Kopúň oznámil, s kým vyrukuje do októbrových kvalifikačných bojov.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Aj ženská reprezentácia stojí pred dôležitými októbrovými zápasmi. V rámci kvalifikácie odohrá počas tohto zrazu dva duely, v piatok 23. októbra v Budapešti s Maďarskom a v utorok  27. októbra v Senci s Lotyšskom. Zraz nominovaných hráčok a realizačného tímu je v pondelok 19. októbra v Senci.

Tréner Peter Kopúň nominoval 23-členný káder, v ktorom sú už aj uzdravené Lucia Haršanyová a Diana Bartovičová. Naopak z pôvodne zmýšľaného zoznamu vypadla Lucia Šušková. “Informovala nás, že má drobné problémy pohybového aparátu. Dohodli sme sa, že ju necháme v opatere klubu ROW Rybnik, aby sa doliečila,“ vysvetlil hlavný tréner, ktorý na uvoľnené miesto povolal Stelu Semanovú.
Od marca sa reprezentantky A-tímu nezišli pred súťažným stretnutím, počas obdobia pandémie korony mali len kontrolné zrazy. “A kvalifikačný prakticky pred rokom, veď s Maďarskom sme hrali vlani 8. novembra,“ povzdychol si Peter Kopúň.
Súčasťou zrazu v Senci bude dvojnásobné testovanie na COVID-19 – hneď na začiatku v pondelok pri príchode a potom v stredu, čo si vyžaduje protokol UEFA Return to play. “Nepoznám človeka, ktorému je toto testovanie  príjemné. Takže si zas poplačeme, realizačný tím aj dievčatá. Ale prijímame to už ako nutnú samozrejmosť, vyplývajúcu z protokolu a je to dobré pre zabezpečenie ochrany zdravia,“ povedal ešte tréner.
Súčasťou prvých dní zrazu má byť aj malá slávnosť: vyhlásenie ankety o Futbalistku roka 2019. Skúste si tipnúť, kto to bude...?

NOMINÁCIA

BRANKÁRKY: Mária Korenčiová (AC Miláno), Patrícia Chládeková (1. FC Saarbruücken), Lucia El-Dahaibiová (SKV Altenmarkt)
OBRANKYNE: Jana Vojteková (SC Freiburg), Alexandra Bíróová (SKN St. Pölten), Diana Lemešová (SKV Altenmarkt), Petra Zdechovanová (ROW Rybnik), Andrea Horváthová (Czarny Sosnowiec), Monika Havranová (SV Horn), Patrícia Fischerová (Czarny Sosnowiec), Viktória Čeriová (Slovan Bratislava), Lucia Haršanyová (MSV Duisburg), Diana Bartovičová (Slavia Praha)
STREDOPOLIARKY: Mária Mikolajová (SKN St. Pölten), Dominika Škorvánková (Montpellier HSC), Dominika Koleničková (1. FC Saarbrücken), Kristína Košíková (FC Slovan Liberec), Patrícia Hmírová (Górnik Leczna), Stela Semanová (Partizán Bardejov), Lucia Ondrušová (Sparta Praha), Laura Žemberyová (Slavia Praha)
ÚTOČNÍČKY: Martina Šurnovská (Slavia Praha), Veronika Sluková (Czarny Sosnowiec)

Náhradníčky: brankárky Dominika Rezeková (Slovan Bratislava), Aniko Tóth (UAB Blazzers), Tamara Solárová (Partizán Bardejov), obrankyne Monika Bytčánková (Slovan Bratislava), Michaela Moťovská (Slovan Liberec), Natália Miniariková (Spartak Myjava), Monika Pirťanová (Spartak Myjava), stredopoliarky Victoria Kaláberová (Real Oviedo), Lenka Kopčová (Dukla Praha), Alexandra Tejová (Slovan Bratislava), Kristína Tipulová (Slovan Bratislava), Ľudmila Maťavková (Charleroi R. C. S. C.), útočníčky Andrea Bogorová (Spartak Myjava), Martina Švecová (Slovan Bratislava), Simona Pružinská (MŠK Žilina).


Peter Šurin
Značky
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
SR WA
Súťaž
Kvalifikácia ME 2022
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Na zraze reprezentácie dekorovali Futbalistku roka 2019 Dominiku Škorvánkovú

19.10.2020 17:30

SR WA - Nominácia na kvalifikačné zápasy v Maďarsku a s Lotyšskom

16.10.2020 19:34

SR WA – Tréner Peter Kopúň: Baby si trúfajú, páči sa mi to

02.10.2020 13:59

SR WA – Toto je kľúčový zraz

17.9.2020 11:32

SR WA – Nominácia bola náročná, zasiahla korona i zranenia, no chceme sa pripraviť na október, hovorí tréner Kopúň

14.9.2020 16:50

SR WA - Nominácia na kontrolný zraz a prípravný zápas v Senci

14.9.2020 11:27

SR WA - Tréner Peter Kopúň: Tento zraz je požehnaním

22.7.2020 19:27

SR WA - NOMINÁCIA NA KONTROLNÝ ZRAZ V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU

07.7.2020 13:29

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

31.5.2020 20:27

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.