SR WU17 – V prvom dueli roka tesná prehra s Ruskom

Streda, 5.2.2020 13:00 | Posledná aktualizácia 6.2.2020 07:27
Základná jedenástka WU17 na prvý duel s Ruskom.
autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BELEK (SFZ) – Slovenské reprezentantky do 17 rokov prehrali v úvodnom dueli na tréningovom kempe v Turecku s rovesníčkami z Ruska 1:2. Slovenky viedli po góle Karolíny Bayerovej už v 2. minúte, no súperky v druhom dejstve otočili výsledok. Odveta je na programe v sobotu o 9.00 (SEČ).

Slovenské futbalistky začali výborne, už v druhej minúte sa po peknej akcii presadila Bayerová. Zverenky trénera Jozefa Jelšica hrali veľmi dobre, favorizované súperky sa takmer nedostali na našu polovicu. Vyrovnať sa im podarilo, keď po zbytočnej strate lopty došlo ku kontaktu v pokutovom území a rozhodca nariadil pre Rusko pokutový kop. Naše dievčatá potom nepremenili viacero príležitostí a do kabín sa išlo za stavu 1:1.

V druhom polčase súperky zvýšili dôraz, dostupovali hráčky a tým robili slovenským futbalistkám väčšie problémy. Po nešťastnej akcii, keď došlo k nedorozumeniu našich hráčok Rusky strelili víťazný gól. V poslednej minúte navyše Slovenky nepremenili penaltu.

RUSKO WU17 – SLOVENSKO WU17 2:1 (1:1)
Gól SR:
2. Bayerová.
ŽK: Mudráková
SLOVENSKO WU17: Stachová – Z. Lukáčová, Kršiaková, Mudráková, Mrocková – Hanková (62. Mak), Jedináková, Retkésová (68. Glatzová) – Morávková, Hrdličková (62. Vredíková), Bayerová (29. L. Mazúchová). Tréner: Jozef Jelšic

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU17): "Pred Elite Roundom sú to pre nás dva posledné zápasy spojené s tréningovým kempom. Chceli sme pripomenúť nejaké veci od októbra (hrala sa 1. fáza kvalifikácie ME - pozn. aut.). Chceme sa vždy zdokonaľovať, aby sme boli lepší. Z našej strany bol veľmi dobrý prvý polčas, škoda, že sme nepremenili viac šancí. Súper sa totiž dostával na našu polovicu iba sporadicky. V druhom dejstve však Rusky pridali, mali sme takú dvadsaťminútovku, že sme sa nevedeli dostať z ich tlaku. Potom sme sa nakopli, v závere zápasu sme boli lepší, no smola nás pripravila o priaznivejší výsledok. S výkonom som však spokojný. V druhom zápase budú nejaké zmeny, no chceli by sme si už utriasť zostavu na Elite Round."