SR WU19 – Po bojovnom výkone v úmornom teple remíza s Bosnou

streda, 12.06.2019
|
Posledná aktualizácia 13.6.2019 09:59

SENEC (SFZ) – Slovenské futbalistky do 19 rokov remizovali v prvom z dvojice prípravných záapsov s Bosnou a Hercegovinou 1:1. Gól našich dievčat strelila v 48. minúte Kristína Kollárová. Odveta je na programe v NTC Senec v piatok už o 10.00 (pôvodne 11.00).

Úvod zápasu bol zo strany slovenských futbalistiek trochu ustráchaný a najväčšie problémy robila našej obrane Sofija Krajšumovićová, ktorá sa dostala do viacerých príležitostí.  Už v 4. minúte sa ocitla sama v 16-tke, posúvala Husićovej, ale lopta smerovala po jej strele mimo bránky Králikovej. V 8. minúte opäť Krajšumovićová potiahla akciu, odcentrovala do pokutového územia, Krajnićová pustila loptu Zukićovej, no jej pokus mieril vysoko nad.

Potom sa osmelili aj Slovenky, v 17. minúte skúšala brankárku prekvapiť strelou z diaľky  Boorová, ale lopta išla nad. V 25. minúte vysunula Dianišková po krídle Tipulovú, no brankárka Bosny Fakovićová vybehla a loptu stiahla.

Slovenky kopali následne roh, na center Boorovej si vyskočila Miniariková, ale nič z toho nebolo, rovnako ako o pár minút neskôr, keď brankárka zlikvidovala strelu Tipulovej.  V 33. minúte sa do našej šestnástky vrútila Zukićová, ale čisto ju odstavila Mattová.

Najkrajšiu akciu prvého polčasu predviedli naše dievčatá v 40. minúte, keď po osi Semanová – Šobáňová – Sivčová sa lopta dostala k Feketevíziovej, no jej strelu zblokovala obrana.

V prestávke prišlo štvornásobné striedanie a hneď v 48. minúte sa menilo skóre. Akciu potiahla po pravej strane Tipulová, našla v 16-tke Semanovú, tá však loptu prenechala striedajúcej Kristíne Kollárovej, ktorá si hneď otvorila gólový účet.

Slovenky ožili, výborne hrajúca Semanová, ktorá sa posunula na hrot útoku, mala veľkú šancu v 51. minúte a po hodine hry zneškodnila príležitosť súperiek brankárka Králiková.

V 74. minúte prišla obrovská šanca Sloveniek. Kristína Tipulová vysunula Viktóriu Nagy, ktorá potiahla loptu, naznačila kľučku, vytiahla brankárku, no netrafila prázdnu bránku.

A krátko na to bolo vyrovnané. Bosnianky zahrávali štandardku, ktorú našaa obrana odvrátila na roh. Po ňom sa v 16-tke presadila Krajšumovićová a bolo 1:1.

V závere zápasu prišla ešte pekná akcia, ktorú odkopom odštartovala Králiková, našla Pelikánovú, tá vysunula Morávkovú, no jej nie veľmi silnú strela brankárka zneškodnila. V nadstavenom času mala obrovskú šancu strelkyňa prvého gólu Bosny, no lopta z jej kopačiek šla tesne vedľa bránky.

SLOVENSKO WU19 – BOSNA A HERCEGOVINA WU19  1:1 (0:0)
Góly
: 48. K. Kollárová - 77. Krajšumovićová.
ŽK: Lukićová, Šimićová.
Rozhodoval: Valent (SR)
SLOVENSKO WU19: Králiková – Mattová (46. Gašparovičová), Kratochvílová (78. Kršiaková), Miniariková (78. Morávková), Šobáňová (46. Mazúchová) – Feketevíziová (78. Pelikánová), Dianišková (46. Nagy), Boorová (58. Droppová)– Tipulová, Sivčová (46. K. Kollárová), Semanová. Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „V úvode zápasu sme mali problémy, súper bol dôrazný a nevedeli sme sa s tým vyrovnať. Druhý polčas sme však zlepšili, boli sme lepším tímom. Škoda nevyužitých šancí, mohli sme dať na 2:0, neskôr ďalší, no inkasovali sme zo štandardky.“

Lucia Petrincová
SR WU19
súťaž
priateľský zápas
Mohlo by vás zaujímať

Tréner dievčenských výberov Jozef Jelšic najskôr oslavoval triumf, teraz obvoláva rodičov

12.3.2020 14:10

SR WU19 – Skvelý turnaj s triumfom: Vo finále zdolali naše baby Maďarky po predĺžení

12.3.2020 10:30

SR WU19 – So Severným Írskom napokon remíza, v boji o prvenstvo proti Maďarkám

12.3.2020 10:27

SR WU19 – Príprava na Elite Round odštartovala víťazstvom. Slovenky zdolali Bielorusko

12.3.2020 10:24

SR WU19 - Nominácia na turnaj Mediterranean Pearl v Turecku

25.2.2020 15:16

SR WU19/SR WU17 – Slovenské tímy spoznali súperov v Elite Rounde

29.11.2019 12:12

SR WU19 – Dievčatá cieľ splnili, tréner Jelšic: Chceme ukázať, že vieme konkurovať aj silnejším

19.10.2019 09:54

SR WU19 – Napriek vysokej prehre s Francúzskom postup do Elite Round

08.10.2019 10:36

SR WU19 – Druhý duel kvalifikácie s jasným triumfom: Domácim nadelili naše dievčatá poltucet

04.10.2019 20:38