SR WU19 – Príprava na Elite Round odštartovala víťazstvom. Slovenky zdolali Bielorusko

Streda, 4.3.2020 15:00 | Posledná aktualizácia 12.3.2020 09:24

autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia dievčat do 19 rokov má rozložený kemp v tureckom stredisku Alanya, kde sa zverenky trénera Jozefa Jelšica pripravujú na aprílový Elite Round – druhú fázu kvalifikácie o ME. V rámci kempu si zahrajú na turnaji Mediterranean Pearl. Vstup im vyšiel na výbornú, Bielorusko zdolali 3:1. Druhým súperom našich dievčat bude v sobotu Severné Írsko.

Slovenky sa ujali vedenia už v 15. minúte, keď sa presadila Stela Semanová. Po polčase sa podarilo Bieloruskám vyrovnať, ale záver zápasu patril našim dievčatám.  V 64. minúte poslala náš tím do vedenia Victoria Kaláberová a o desať minút neskôr uzavrela skóre Kristína Sivčová.

BIELORUSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 1:3 (0:1)
Góly SR:
15. Semanová, 64. Kaláberová, 74. Sivčová.
SLOVENSKO WU19: Tóth – Miniariková (82. Vulganová), N. Mazúchová, Kratochvílová, Gašparovičová – Žemberyová (46. Kaláberová), Feketevíziová (46. Kovaliková), Panáková – Tipulová (46. Kollárová), Nagy (46. Sivčová), Semanová (46. Boorová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Do prvého zápasu sme vstúpili veľmi dobre, boli sme aktívni, mali sme viacero šancí, strelili sme pekný gól. Po prestávke sme však začali dlhšie držať loptu, presne to, čo od dievčat nechceme, súper bol menej aktívny a my sme sa mu prispôsobili. V záverečných dvadsiatich minútach sme sa prebrali, dali sme dva góly a rozhodli zápas.“