SR WU19 – Skvelý turnaj s triumfom: Vo finále zdolali naše baby Maďarky po predĺžení

Posledná aktualizácia 21.6.2020 13:35
Víťazný tím Slovenska.
autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalové reprezentantky do 19 rokov ovládli turnaj Mediterranean Pearl v Turecku. V stredisku Alanya nenašli premožiteľa. V skupine zdolali Bielorusko 3:1, remizovali so Severným Írskom 2:2 a vo finále pokorili Maďarky 3:2 po predĺžení. Hrdinkou sa stala Victoria Kaláberová, ktorá v 89. minúte vyrovnala na 2:2 a strelila aj víťazný gól.

Slovenky začali výborne, v 11. minúte otvorila skóre Kristína Kollárová. O dve minúty však súperky vyrovnali a tento stav vydržal až do prestávky.

Po tradičnom viacnásobnom striedaní sa v 65. minúte dostali do vedenia Maďarky, no naše dievčatá sa nevzdali. V 89. minúte zavelila k obratu Kaláberová, keď vyrovnala na 2:2 a zápas sa musel predlžovať. V 116. minúte strelila rozhodujúci víťazný gól a o štyri minúty mohla vypuknúť slovenská radosť.

MAĎARSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 2:3 pp (1:1)
Góly SR:
11. Kollárová, 89. a 116. Kaláberová.
SLOVENSKO WU19: Tóth – Mattová, Mazúchová, Kratochvílová (61. Vulganová), Miniariková – Žemberyová, Feketevíziová (46. Kovaliková), Kaláberová – Kollárová (46. Tipulová), Sivčová (46. Nagy, 120. Kršková), Boorová (46. Semanová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Na Maďarky sme sa boli pozrieť, majú veľmi šikovné atleticky silné hráčky, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme boli katívni, no potom sa nám prestala dariť rozohrávka. V závere sme však zabojovali a v predĺžení aj rozhodli. Každý úspech dvíha dievčatám sebavedomie. Verím tomu, že im to pomôže.“

15.6.2020 16:13

Tréner dievčenských výberov Jozef Jelšic najskôr oslavoval triumf, teraz obvoláva rodičov

12.3.2020 14:10

SR WU19 – So Severným Írskom napokon remíza, v boji o prvenstvo proti Maďarkám

12.3.2020 10:27

SR WU19 – Príprava na Elite Round odštartovala víťazstvom. Slovenky zdolali Bielorusko

12.3.2020 10:24

SR WU19 - Nominácia na turnaj Mediterranean Pearl v Turecku

25.2.2020 15:16

SR WU19/SR WU17 – Slovenské tímy spoznali súperov v Elite Rounde

29.11.2019 12:12

SR WU19 – Dievčatá cieľ splnili, tréner Jelšic: Chceme ukázať, že vieme konkurovať aj silnejším

19.10.2019 09:54