SR WU19 – Skvelý turnaj s triumfom: Vo finále zdolali naše baby Maďarky po predĺžení

Posledná aktualizácia 12.3.2020 10:30
autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ
Víťazný tím Slovenska.

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalové reprezentantky do 19 rokov ovládli turnaj Mediterranean Pearl v Turecku. V stredisku Alanya nenašli premožiteľa. V skupine zdolali Bielorusko 3:1, remizovali so Severným Írskom 2:2 a vo finále pokorili Maďarky 3:2 o predĺžení. Hrdinkou sa stala Victoria Kaláberová, ktorá v 89. minúte vyrovnala na 2:2 a strelila aj víťazný gól.

Slovenky začali výborne, v 11. minúte otvorila skóre Kristína Kollárová. O dve minúty však súperky vyrovnali a tento stav vydržal až do prestávky.

Po tradičnom viacnásobnom striedaní sa v 65. minúte dostali do vedenia Maďarky, no naše dievčatá sa nevzdali. V 89. minúte zavelila k obratu Kaláberová, keď vyrovnala na 2:2 a zápas sa musel predlžovať. V 116. minúte strelila rozhodujúci víťazný gól a o štyri minúty mohla vypuknúť slovenská radosť.

MAĎARSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 2:3 pp (1:1)
Góly SR:
11. Kollárová, 89. a 116. Kaláberová.
SLOVENSKO WU19: Tóth – Mattová, Mazúchová, Kratochvílová (61. Vulganová), Miniariková – Žemberyová, Feketevíziová (46. Kovaliková), Kaláberová – Kollárová (46. Tipulová), Sivčová (46. Nagy, 120. Kršková), Boorová (46. Semanová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Na Maďarky sme sa boli pozrieť, majú veľmi šikovné atleticky silné hráčky, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme boli katívni, no potom sa nám prestala dariť rozohrávka. V závere sme však zabojovali a v predĺžení aj rozhodli. Každý úspech dvíha dievčatám sebavedomie. Verím tomu, že im to pomôže.“

Lucia Petrincová
SR WU19
Súťaž
Mediterranean Pearl turnaj
Mohlo by vás zaujímať

Tréner dievčenských výberov Jozef Jelšic najskôr oslavoval triumf, teraz obvoláva rodičov

12.3.2020 14:10

SR WU19 – So Severným Írskom napokon remíza, v boji o prvenstvo proti Maďarkám

12.3.2020 10:27

SR WU19 – Príprava na Elite Round odštartovala víťazstvom. Slovenky zdolali Bielorusko

12.3.2020 10:24

SR WU19 - Nominácia na turnaj Mediterranean Pearl v Turecku

25.2.2020 15:16

SR WU19/SR WU17 – Slovenské tímy spoznali súperov v Elite Rounde

29.11.2019 12:12

SR WU19 – Dievčatá cieľ splnili, tréner Jelšic: Chceme ukázať, že vieme konkurovať aj silnejším

19.10.2019 09:54

SR WU19 – Napriek vysokej prehre s Francúzskom postup do Elite Round

08.10.2019 10:36

SR WU19 – Druhý duel kvalifikácie s jasným triumfom: Domácim nadelili naše dievčatá poltucet

04.10.2019 20:38