SR WU19 – So Severným Írskom napokon remíza, v boji o prvenstvo proti Maďarkám

Sobota, 7.3.2020 11:50 | Posledná aktualizácia 12.3.2020 09:27

autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V druhom zápase na turnaji Mediterranean Pearl v tureckom stredisku Alanya remizovali slovenské futbalistky do 19 rokov so Severným Írskom 2:2. Zverenky Jozefa Jelšica nastúpia v pondelok o 13.00 nášho času na duel o prvenstvo na turnaji proti Maďarsku.

Slovenky mali dobrý nástup do zápasu a vytvorili si aj nejaké šance. Nebezpečné boli najmä pri rohoch, ktoré zahrávala Kristína Panáková. Práve po jednom z nich sa v 28. minúte presadila hlavou Stela Semanová.

O pár minút nato mala ďalšiu veľkú príležitosť spomínaná Panáková, ale lopta smerovala vedľa bránky.

V pridanom čase prvého polčasu prišla opäť séria rohov v podaní futbalistky Spartaka Myjava a jeden z nich skončil priamo v severoírskej bránke. Naše dievčatá viedli teda po úvodnom dejstve 2:0.

Po prestávke sa súperky rozbehli a hneď v 46. minúte mali obrovskú šancu, ktorú vytlačila  naša brankárka Anika Tóth. Lopta zostala v hre a stopérka Natália Miniariková v boji o ňu v šestnástke jemne ťukla súperku. Rozhodca odpískal pokutový kop a Severné Írky v 48. minúte znížili na 1:2.

To, čo sa podarilo našej futbalistke, že strelila gól priamo z rohu, zopakovali aj súperky, keď v 64. minúte vyrovnali na 2:2.

V prvom zápase vyhrali naše dievčatá nad Bieloruskom 3:1, v druhom dueli Bielorusky zdolali Severné Írky 2:1. Znamená to, že Slovenky vyhrali skupinu a zahrajú si s víťazkami druhej skupiny Maďarkami o celkový triumf.

SEVERNÉ ÍRSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 2:2 (0:2)
Góly SR:
28. Semanová, 45+. Panáková.
ŽK: Semanová.
SLOVENSKO WU19: Tóth (81. Kršková) – Gašparovičová (15. Kratochvílová), Mazúchová, Miniariková, Mattová – Žemberyová (46. Kaláberová), Kovaliková (46. Feketevíziová), Panáková (46. Boorová) – Tipulová (46. Kollárová), Nagy, Semanová. Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „V prvom plčase sme hrali dobre, i keď nám nešla hra cez kraje, no vytvorili sme štandardky a dve sme využili. Po prestávke nás stopla zbytočná penalta. Narástla nervozita, Írky väčšinou len odkopávali loptu, zdržovali a to nás vyviedlo z miery. Dostali sme napokon aj vyrovnávajúci gól. Mám zmiešané pocity z tohto zápasu, nechali sme sa uniesť.“