www.futbalsfz.sk

SR16 - V odvete nám to Dáni vrátili

štvrtok, 31.05.2018
|
Posledná aktualizácia 31.5.2018 16:50

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) – Rovnaký štadión, rovnakí súperi, ba aj rovnaké skóre– akurát obrátené: v odvete nám Dáni vrátili výsledkom 2:1 prehru z utorka.


ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) – Rovnaký štadión, rovnakí súperi, ba aj rovnaké skóre – akurát obrátené: v odvete nám Dáni vrátili výsledkom 2:1 prehru z utorka.

 

Úmornej horúčave sa Škandinávci lepšie prispôsobili, mali počas celého zápasu herne navrch, dominovali vo všetkých ukazovateľoch, do prestávky nám dovolili ohroziť svoju bránu len raz, v samom závere. To už viedli od 25. minúty po perfektnej kombinačnej akcii štyroch hráčov s finálkou od bránkovej čiary a volejom strieľajúceho Sorensena, ktorý nedal Sokolovi šancu. Hostia sa viac tlačili do šestnástky, ovládali priestor, vyhrávali osobné súboje v strede poľa aj v oboch šestnástkach, logicky mali aj gólový náskok, ktorý sme dohnali tesne pred prestávkou. Szetei si robil priestor v spleti nôh, Christensen ho poslal nedovolene na zem a pískala sa jedenástka, z nej Rosenberger (č. 20) vyrovnal.

Postupné zmeny v zostave nám pomohli, sokolíci zvýšili úsilie, Rosenberger zahrozil aj strelou z hry, ale udrel súper. Šikovný Crone prebral v nábehu hĺbkovu prihrávku, urobil kľučku aj brankárovi, loptu do prázdnej brány neposlal, lebo ho zložil Salvan. O ďalšej jedenástke v zápase sa nediskutovalo, z nej sám faulovaný suverénne skóroval – 1:2. V 68. min mohol zvýšiť striedajúci Simsir, ale po parádnom sóle trafil z uhla len do žrde a potom sa vyznamenal Sokol, keď ďalší nebezpečný výpad Dánov zmaril včasným vybehnutím proti Cronemu, ktorý ho v čistej šanci už nedokázal podstreliť. Jedinú akú-takú šancu na vyrovnanie mal na hlave Capko (č. 4) po centri Oberta, ale lopta mu dobre nesadla...

 

SLOVENSKO 16 – DÁNSKO 16 1:2 (1:1)

Góly:49. Rosenberger (z 11 m ) – 25. Sorensen, 49. Crone (z 11 m).
Rozhodovali: Valent – Štrbo, Halíček (všetci SR) – 120 divákov.
SLOVENSKO 16: Sokol – Salvan, Uhľár, Piliar (56. Novák), Capko – Szetei (56. Suslov), Šiška (76. Škrteľ), Obert, Pekár (41. Kaprálik) – Rosenberger, Čerepkai (76. Nebyla). Tréner: Samuel Slovák.
DÁNSKO 16: Aegidius (41. Jensen) – Fuglsang (41. Haahr), Fjendsbo, Obbekjaer, Brems – Palm (57. Carstensen), Christensen (74. Ibsen) – Zaar (57. Antonsen), Sorensen (41. Simsir), Gedsted (67. Damtoft) - Crone. Tréner: Sören Hermansen.

HLAS PO ZÁPASE
SAMUEL SLOVÁK (tréner Slovenska 16): Mrzí nás, že sme nenadviazali na výkon a výsledok z prvého zápasu. Chýbala nám presnosť a dôraz, súper bol lepší, naša snaha tentoraz nestačila. Bol to pre hráčov ťažký zápas, ale poučný. Dánsky dôraz bol pre výsledok zásadný.“


Peter Šurin
Značky
Reprezentácia
SR16
osoba
SamuelSlovák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.