U16 – Bezgólová remíza s Bosnou a Hercegovinou na nefutbalovom oranisku

Utorok, 7.11.2023 19:20 | Posledná aktualizácia 7.11.2023 19:23

autor: FILIP TROSKO, zdroj: SFZ

STANIŠIČI (SFZ) – V prvom z dvoch medzištátnych zápasov sa reprezentačná šestnástka rozišla s rovesníkmi z Bosny a Hercegoviny bezgólovým výsledkom.

Hralo sa na teréne, ktorý už pri výkope pripomínal oranisko a s pribúdajúcim časom sa jeho nekvalita ešte zhoršovala. Pomery poznajúci domáci hráči sa tomu skôr prispôsobili, preto úvodná desaťminútovka patrila im, dostali sa aj do vyloženej šance, ale gól z nej nedali.

Sokolíci, snažiaci sa o kreatívnu hru a futbalovosť, sa museli najprv nájsť na zlom povrchu, postupom hracieho času však viac a viac ovládali dianie. Tlačili sa dopredu, v rozhodujúcich chvíľach pozíciám, z ktorých mohli udrieť, ale chýbala finálna či predfinálna časť akcií.

Zložitý moment pre našu lavičku a tím na ihrisku nastal v 54. min, keď po faule šiel predčasne pod sprchy Mikunda. Tréner Žamba preskupil sily, hráčov postavil do rozostavenia 4-4-1 a sokolíci nielen dobre bránili, ale vedeli aj zahroziť z brejkových výpadov. Dve minúty pred koncom zachránila domácim remízu nastrelená žrď...

Odveta je na programe vo štvrtok 9. 11. na rovnakom štadióne o 11:00.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 16): „Beriem výsledok 0:0. Vzhľadom na podmienky to bol zápas hlavne o bojovnosti a vyhratých súbojoch. Uskákali sme v defenzíve veľa štandardiek domácich, za to chlapcov chválim. Na odvetu sa určite nachystáme v snahe  súpera prekvapiť, šancu dostanú aj ďalší hráči, budeme chcieť zlepšiť kvalitu v ofenzíve, častejšie a efektívnejšie zakončovať, vylepšiť finálnu prihrávku. Nerád to hovorím, ale nedá mi, aby som sa nevyjadril ku kvalite ihriska: hrať na takomto povrchu medzištátny zápas je za hranicou, u nás nie je také rozbité ihrisko ani na dedine, kde sa hrá posledná súťaž...“