U16 – Víťazstvo nad Českom aj v odvete

Štvrtok, 5.10.2023 19:35 | Posledná aktualizácia 6.10.2023 08:44
Adam Rajnoha (v modrom) proti českej presile a pressa sa gólovo presadil.
autor: PÉTER PÁL SZABÓ, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – Aj v odvetnom stretnutí zvíťazila slovenská šestnástka dvoma gólmi žilinského Adama Rajnoha  nad českými rovesníkmi  2:1. Nadviazala tak na víťazstvo 3:1 v utorkovom zápase.

Prvú šancu zápasu mali sokolíci v 6. min, priamy kop Baravelliho chytil Kruger. O sedem minút mal gól na kopačke Šalkovič, ale po rohovom kope a následnom zmätku prekopol zblízka bránu. Hostia pohrozili po polhodine hry, Mikundovu slabú malú domov  vystihol  Křiklava, ale brankár Královič jeho najázd skvelým zákrokom zneškodnil. V závere I. polčasu po rohovom kope tesne minul ľavú žrď Krugerovej brány nepríjemný center Baravelliho, takže do šatní šli tímy za bezgólového stavu.

Cez prestávku urobil tréner Žamba dve zmeny v zostave. V 50. min sa predral cez českú obranu Pecsuk, ale loptu si predkopol priďaleko a nedokázal zakončiť. Na opačnej strane zasiahol o dve minúty po Topičovej strele Královič, ktorý ju vytlačil na roh, v 55. min bol náš brankár opäť na mieste pri pokuse Capku.

Po hodine sa Slováci ujali vedenia, Rajnoha sa presadil cez stred českej defenzívy a strelou po zemi skóroval. O chvíľu nemieril presne po Jenčušovej prihrávke striedajúci Koribský na druhej strane chytil Královič strelu Jadrníčka. Po góle zvýšili sokolíci aktivitu, boli pohyblivejší a viackrát ohrozili českú bránu. V 69. min musel zasahovať Kruger pri pokuse Mikundu, onedlho si poradil aj s Lerintovou strelou. V 73. min hlavičkoval nepresne po rohovom kope opäť  Lerint, o dve minúty tesne minul hlavou zblízka bránu Mateáš, ktorý si zopakoval pokus v 83. min, ale Kruger bol zas na mieste. No v 84. min zabojoval Mateáš a po jeho centri a priťuknutí od Koribského strelil svoj druhý gól Rajnoha.

V nadstavenom čase znížil krásnou strelou spoza šestnástky striedajúci Kovář, Slováci však víťazstvo udržali.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 16) „Úvod zápasu patril nám, prvých pätnásť minút sme boli aktívni, tlačili sme sa dopredu, získavali sme loptu na súperovej polovici, boli sme nebezpeční. V druhej časti I. polčasu sme sa viac zatiahli, Česi si ale nevytvárali šance. Do II. polčasu priniesli striedajúci hráči oživenie, strelili sme dva krásne góly, škoda toho inkasovaného v nadstavenom čase, ktorý vyplynul z našej nekoncentrácie, ale klobúk dole pred chlapcami, ako tento zápas zvládli.“