U17 – 1. fáza kvalifikácie ME: Pevný prvý krok, 4:0 nad Severným Macedónskom

Streda, 25.10.2023 17:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2023 19:30

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

TA‘ QALI (SFZ) – Úvodný zápas 1. fázy kvalifikácie ME zvládla slovenská sedemnástka výborne. Rozdielom triedy zdolala prvého súpera po zodpovednom výkone v každej formácii, keď sokolíci boli lepší v každom futbalovom aspekte.

Dôležité boli prvé minúty stretnutia, už v 6. min sa menilo skóre, z Kováčikovej aktivity ťažil Valko. Prakticky vzápätí sa ukázal význam dobrého brankára, Zajac v 9. min zmaril možnosť Mladenovského, čo sa ukázalo ako zásadný moment, pretože sme stále viedli.

Dôležité bolo, že ešte pred prestávkou sme náskok navýšil a nedlho po hodine hracieho času definitívne potvrdil naše víťazstvo gólom na 4:0 kapitán Vlna.

Sokolíci nepoľavili v koncentrácii, hoci občas sa im do prejavu dostala chybička, celkový výkon Fodrekových zverencov znesie prísne kritéria.

Druhý zápas v 1. fáze kvalifikácie odohrá naša sedemnástka v sobotu proti domácej Malte.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): „Samozrejme, jasné víťazstvo v prvom zápase berieme všetkými desiatimi. Hoci je výsledok jednoznačný, bolo by mylné myslieť si, že sme mali ľahkého súpera. Nás výrazne dobre nastavil rýchly gól a následne výborný zákrok brankára Zajaca, som rád, že sme postupne pridali ďalšie góly. Postupová matematika je jasná, v sobotu si môžeme víťazstvom miestenku do Elite Roundu zabezpečiť. Pôjdeme do toho duelu s pokorou, pripravení a víťazne naladení.“

U17

0'
12:30
6'
Denis Valko
U17
33'
David Bukovský
U17
34'
Šimon Vlna
U17
38'
Matúš Pavlík
U17
41'
Dominik Balog
U17
Igor Ristov
43'
13:15
45'
13:30
Marko Kish
Striedajúci hráč: Hisar Ali
46'
Igor Ristov
Striedajúci hráč: Zlatko Radevski
46'
46'
U17
Striedajúci hráč: Lucas Benjamin Németh
46'
Barnabás Ferenczi
U17
Striedajúci hráč: Alex Kiš
55'
Denis Valko
U17
Striedajúci hráč: Jakub Pira
Hisar Ali
58'
Emir Sabotikj
Striedajúci hráč: Abdulla Aslani
60'
64'
Šimon Vlna
U17
67'
Lucas Benjamin Németh
U17
Stefan Mladenovski
Striedajúci hráč: Luka Gavroski
68'
68'
Kristian Pavol Stručka
U17
Striedajúci hráč: Nathan Udvaros
Albion Musliu
Striedajúci hráč: Zdravko Pereski
73'
76'

Igor Ristov
43'
46'
3
Gorazd Ristovski
4
Luka Atanasovski
5
60'
10
Marko Kish
46'
8
Kamencho Andonovski
14
73'
17
Edin Etoski
9
68'

Hisar Ali
58'

4
38'
6
68'
8
33'
46'
9
Denis Valko
Gól z hry - 6'
55'
14
76'
20
46'

17
67'