U19 - Bolestivý kopanec do našich postupových ambícií, 0:4 s Ukrajinou

Utorok, 21.11.2023 13:55 | Posledná aktualizácia 21.11.2023 13:55

autor: FILIP TROSKO, zdroj: SFZ

TA’QALI (SFZ) – V treťom zápase kvalifikačného turnaja ME prehrala slovenská devätnástka s ukrajinskými rovesníkmi 0:4 a naše postupové ambície do druhej fázy, tzv. Elite Roundu dostali veľkú trhlinu.

Jedno promile nádeje, že by sme sa mohli dostať medzi 28 lepších tímov kvalifikácie, hrajúcich na jar Elite Round, sme živili do konca posledného duelu v skupine Malta – Kosovo, v ktorom sme potrebovali víťazstvo domáceho tímu o šesť gólov...

Pritom zápas sme nezačali vôbec zle a v 15. min mohol otvoriť skóre Praženka. V samostatnom nájazde obišiel aj brankára Kraveca, ale po kľučke netrafil prázdnu bránu... Naša šanca prebrala súpera, ten zvýšil dôraz v súbojoch a získal priestor i prevahu. Prišiel druhý rohový kop Ukrajiny, Manuilov našiel Jermačkova a prehrávali sme 0:1. Tento moment poznačil psychiku aj hru sokolíkov, do 40. minúty bolo 0:3...

Dve zmeny v našej zostave mali pomôcť naštartovať, či reštartovať hru sokolíkov. Tej však stále chýbala potrebná presnosť a najmä dynamika. Napriek optickej neveľkej prevahe nedokázali Ukrajincov zatlačiť a už vôbec nie ohroziť Kraveca, bilancia striel v zápase bola 1:11 v náš neprospech, na bránu 0:9!
Súperovi stačilo len umne prehusťovať stred a udržiavať pre neho dobrý výsledok, ktorý v závere zápasu ešte navýšil.

Sklamanie. Výsledkové aj herné.

ALBERT RUSNÁK st. (tréner Slovenska 19): „Bol to zápas o všetko, tak sme si ho označili. Po prvom góle nás Ukrajinci prevýšili v dôraze a nasadení, šla z nich väčšia energia a mali lepší pohyb. O zápase rozhodla desaťminútovka medzi 30. a 40. minútou. Cez prestávku sme nabádali hráčov, aby zodvihli hlavy hore a urobili maximum pre lepší výsledok, ale našej hre chýbal pokoj a presnosť. Tlačili sme sa k súperovej bráne, no  bez efektívneho presadenia sa. Súperovi stačilo zahusťovať priestor a vyrážal do nebezpečných kontier, z ktorých si vytváral gólové príležitosti, po jednej ešte zvýšil svoj náskok. O osude tohto zápasu rozhodlo nasadenie, dôraz a ochota odovzdať na ihrisku maximum!“