U21 – Sokolíci na úvod Antalya Cupu zdolali Uzbekistan 2:0

Štvrtok, 25.3.2021 17:15 | Posledná aktualizácia 25.3.2021 20:07
Zostava pre 1. polčas.
autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

LARA (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov nastúpili vo štvrtok (25. marca) na prvý medzištátny zápas v tomto kalendárnom roku a vykročili správnou nohou. Sokolíci si na turnaji Antalya Cup poradili po góloch Trusu a Goljana s hráčmi Uzbekistanu do 23 rokov 2:0.

V prvom polčase sa oba tímy dostali raz do finálnej fázy útoku. V 32. min si skvelo na loptu za uzbeckú obranu nabehol Iľko. Do zakončenia ho však nepustila obrana súpera, keď odkopli pred ním loptu a náš stredopoliar ostal ležať na zemi. O päť minút neskôr sa po akcii z ľavej strany dostal do zakončenia Abdurakhmonov, lopta však minula bránku, v ktorej stál Chudý. Náš brankár v 40. min dobre prečítal hru, keď rýchlym vybehnutím odkopol loptu, ktorá smerovala za našu obranu a prerušil tým útok súpera. Do šatní sa šlo za stavu 0:0.

Zostava pre 2. polčas.

Do druhého polčasu poslali tréneri slovenskej dvadsaťjednotky na ihrisko sedem nových hráčov. V 48. minpodkúrili sokolíci v druhom polčase prvýkrát, štandardnú situáciu zahral Potoma, Uzbeci odvrátili loptu na roh. V 56. min vystrelil Goljan, jeho pokus však súperov brankár vytlačil na roh. Po jeho zahratí sa pred bránkou najlepšie zorientoval Trusa a loptu poslal do siete – 1:0.

V 65. min sa opäť dostal do zakončenia náš útočník. Po útoku z pravej strany ho spätnou prihrávkou našiel Kaprálik, strela však mierila tesne nad brvno. V 74. min mladí Slováci mali k dispozícii štandardnú situáciu. Potoma loptu priťukol Nebylovi, ten nákopom našiel Pišoju, ktorý prihral hlavičkou Gerebenitsovi. Jeho zakončenie skončilo tesne vedľa bránky.

V 80. min sa sokolíci tešili z gólu na 2:0. Goljan v situácii zoči-voči súperovmu brankárovi nezaváhal. Do ďalšej sľubnej situácie sa slovenskí hráči do 21 rokov dostali aj o minútu neskôr, Potoma však v bezprostrednej blízkosti neprepasíroval loptu do siete.

Ďalší zápas slovenského výberu na Antalya Cupe je v sobotu 27. marca o 15.00 SEČ proti Severnému Macedónsku.

UZBEKISTAN U23 – SLOVENSKO U21 0:2 (0:0)
56. Trusa, 80. Goljan
ŽK:
Gono, Nebyla
UZBEKISTAN U23: Ergashev – Komilov, Yuldoshev, Alikulov, Komilov, Abdurashidov, Saydazimov, Jaloliddinov, Abdurakhmonov, Mozgovoy, Abdumannopov. Tréner: Khaydarov.
SLOVENSKO U21: Zostava 1. polčas: Chudý – Kováčik, Tumma, Nemčík, Vojtko – Gono, Pokorný, Bernát – Kaprálik, Trusa, Iľko. Tréner: Jaroslav Kentoš
Zostava 2. polčas: Chudý – Kováčik (65. Suľa), Malý, Pišoja, Barbora – Nebyla, Múdry, Potoma – Kaprálik (65. Kmeť), Trusa (65. Gerebenits), Goljan. Tréner: Jaroslav Kentoš

Tibor Goljan (asistent trénera):
„Tešíme sa z víťazstva a z toho, že sme neinkasovali gól. Prvý polčas sa odohral viac-menej medzi šestnástkami, bez nejakých veľkých šancí. Mali sme niekoľko ľahkých strát, veľa akcií sme tlačili cez stred. Šancu sme mali po nábehu Paťa Iľka a súper mal tiež len jednu šancu. Do druhého polčasu sme urobili niekoľko zmien, boli sme agresívnejší, zlepšili sme finalizáciu. Dali sme po štandardke gól, potom sme zvýšili na 2:0. Chalani ukázali veci, ktoré sme skúšali v tréningu, niektoré nám vyšli. Boli však aj situácie, ktoré neboli podľa našich predstáv. Dôležité však je, že sme zápas s novotvoriacim sa tímom zvládli a víťazstvo je zaslúžené. Teraz sa budeme pripravovať na Severné Macedónsko a budeme sa chcieť zdokonaliť vo všetkom.“

Peter Pokorný (kapitán U21 v 1. polčase): „Zápas sme zvládli skvele, či už výsledkovo alebo herne. V prvom polčase, keď sme hrali prvá partia, boli v hre dobré a aj zlé úseky. Myslím si, že na prvý zápas to bolo napokon dobré. Z duelu si vezmeme pozitíva a prenesieme ich do ďalších stretnutí.“

Timotej Múdry (kapitán U21 v 2. polčase): „Vedeli sme, že to nebude ľahké a bol to úvodný zápas tejto partie. Snažili sme sa sústrediť na našu hru a myslím si, že to, čo sme si ukázali v tréningu, sa nám aj podarilo plniť. Podľa mňa to bol dobrý duel. To, že som mal kapitánsku pásku bola pre mňa veľká pocta, ale na ihrisku sme si všetci rovní.“