angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

VIDEO: Za dverami Jána Novotu alebo na návšteve u Kozákovcov

10. Jún 2016

VICHY (SFZ/PETER ZEMAN) - Navštívili sme hráčov a realizačný tím priamo v hotelových izbách. Okrem mítingovej miestnosti a komfortných izieb môžu relaxovať pri stolnom futbale či playstatione.

Nie je zvykom nahliadnuť do hotelových izieb samotným hráčom, nám sa to s pochopením vedenia tímu a realizačného tímu podarilo. Zaklopali sme na dvere brankára viedeňského Rapidu Jána Novotu. "Vstávam okolo ôsmej, doprajem si raňajky a podľa toho, či máme alebo nemáme ráno tréning, si ľahnem na posteľ, rozcvičím sa," hovorí o každodennom rituáli a nešetrí chválou na podmienky v hoteli vo Vichy.

"Myslím si, že každý z nás tu nachádza pohodlie a pohodu. Pre mňa je dôležitá najmä posteľ a táto mi naozaj vyhovuje. Jednak mi sedí tvrdosť matracov a tiež je dostatočne dlhá a veľká. Nohy môžem mať takto a keď si ľahnem priečne, je to ešte pohodlnejšie," vysvetľoval nám ležiac na "letisku" takmer dvojmetrový gólman Ján Novota.

Hráči sú ubytovaní sólo. Dvojičky, ako býva bežne zvykom, by ste tentoraz hľadali márne. "Trávime spolu veľa času na ihrisku aj mimo neho a človek potrebuje byť niekedy aj sám so sebou. Ja som maximálne spokojný, takto mi to vyhovuje."

Naši sokoli sa schádzajú v "herni", kde zvádzajú tuhé súboje v stolnom futbale, na play-statione alebo len tak oddychujú na tulivakoch. V čase našej návštevy vrcholil na obrazovke duel medzi Dortmundom a Chelsea alebo ak chcete inak, Ondrej Duda vyzval na súboj Roba Maka.

"Nie som častým návštevníkom, chalani hrajú väčšinou futbal a hokej, ja hrám na "plejku" basketbal. Ako vidíte, som dobre vybavený, môžem si zahrať dokonca priamo tu na izbe. V každom prípade je to super myšlienka. Chalani sa pri hrách výborne odreagujú, je tam kopec srandy," hovorí Ján Novota a na otázku, či mu nie je niekedy na izbe samému smutno dodáva: "Samozrejme, chýba mi rodina, ale sme na európskom šampionáte a tak to treba brať. Som rád, že tu môžem byť, treba si to vážiť a verím, že odohráme dobrý šampionát a všetci budeme spokojní."