WU15 – V odvete dominovali Češky, slovenský tím zdolali 5:2

Posledná aktualizácia 04.6.2021 12:45

autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenské reprezentantky do 15 rokov v odvetnom prípravnom zápase podľahli v Uherskom Brode rovesníčkam z Česka 2:5. Prvý duel v Bánovciach nad Bebravou sa skončil remízou 3:3.

Dievčatám skvele vyšiel vstup do zápasu, keď v úvodnej dvadsaťminútovke strelili dva góy. Potom sa však domáce zmobilizovali, do polčasu vyrovnali a po prestávke tromi gólmi otočili úplne zápas.

ČESKO WU15 – SLOVENSKO WU15 5:2 (2:2)
Góly:
30. Poláčková, 38. Lachká, 48. Vithová, 62. Hlaváčová, 76. Hurajčíková – 2. Martišková, 18. Bilá.
Rozhodovali: Čampišová, Bystroňová, Uhlířová (všetky ČR)
ČESKO WU15: Kožuriková (78. Mikanová) – Kadlecová, Chodurová (7. Poláčková), Kloudová (70. Górasová), Krejčová (44. Matějíčková), Jančářová (65. Hurajčíková), Šebrlová (40. Vithová), Sladká (50. Gaurová), Zomberová (40. Kozáková), Hanáčková (40. Setničková, 56. Švecová), Lachká (40. Hlaváčová). Trénerka: Eva Šmeralová.
SLOVENSKO WU15: Opálková (70. Jacková) – Servátková (74. Cvešperová), Prokopcová (74. Turská), Mazániková (40. Dianová), Belicová (40. Pálová) – Straková (70. Poliaková), Žigová, Bilá (54. Naňová) – Pajunková (18. Turanová, 58. Bukovičová), Hlavinková (70. L. Ďurišová), Martišková (70. Cabúková). Tréner: Peter Januška.

HLAS PO ZÁPASE

PETER JANUŠKA (tréner WU15): „Zápas sme začali neskutočne, v 2. minúte sme viedli, do 20. minty už bolo 2:0 pre nás, skvelý výkon. Škoda, že sme nedali viac gólov, lebo prvý český zásah nás zlomil a do polčasu bolo 2:2. Po prestávke bola už hra vyrovnaná, dostali sme góly po individuálnych chybách a nedokázali sme zvrátiť výsledok. Celkovo však dievčatá na zraze ukázali, že mnohé majú veľkú perspektívu.“