WU15 - Vo výbornej atmosfére podľahli dievčatá v príprave Češkám

Štvrtok, 11.5.2023 10:12 | Posledná aktualizácia 11.5.2023 10:13

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (SFZ) - Najmladšia reprezentácia dievčat si už ako tradične v májovom termíne zahrá dva prípravné zápasy s Českom. V prvom na domácej pôde v Bánovciach nad Bebravou podľahli zverenky trénera Petra Januška svojim súperkám 0:2.

Štadión v Bánovciach vytvára našim futbalistkám vždy skvelú atmosféru a v stredu to nebolo inak. Žiaci viacerí základných škôl hnali dievčatá dopredu, povzbudzovali počas celého zápasu aj napriek nepriaznivému stavu. Nechýbali vlajky, rapkáče či vlastnoručne vyrobené transparenty.

- #WU15_SVK-CZE

O výsledku zápasu napokon rozhodli úvodné minúty. Češky vleteli do stretnutia ako víchor a na našu bránku sa valilo viacerých rýchlych útokov. V 9. minúte ešte kapitánka Terézia Šoltysová odvrátila nepríjemnú loptu na hranici šestnástky, dostala sa k nej Tereza Kučerová, ktorá krásnou strelou do "vinkla" otvorila skóre.

V 15. minúte po rohovom kope vznikla pred slovenskou bránkou skrumáž, naša gólmanka už bola na zemi, ale Češky udržali loptu na niekoľkokrát v hre až ju za čiaru napokon dopravila Nicole Chromečková.

Fanúšikovia však naše dievčatá povzbudzovali a prišli aj ich šance. V 26. minúte po našom rohovom kope vybojovala loptu Katarína Tordajiová, posunula Lenka Plchová, ktorá poslala parádny center na Michaelu Pekárovú, no ta zoči-voči čekej brankárke neuspela.

V 36. minúte mala veľkú príležitosť Victoria Havalec, ktorá prekabátila českú obranu, no napokon trafila iba vybiehajúcu brankárku Nikolu Harantovú.

V druhom polčase domáci tréner i hosťujúca koučka prestriedali, ale naše dievčatá chceli veľmi streliť gól. V 70. minúte po rýchlom protiútoku potiahla loptu Michaela Pekárová, našla Klaudiu Krúpovú, tá sa dostala s loptou už trochu z uhla a česká stopérka odvrátila na roh.

Odveta je na programe v piatok o 11.00 v Nivnici na Morave.

PETER JANUŠKA (tréner WU15): „Odohrali sme zápas proti ťažkému súperovi, v prvom polčase sme sa ťažko dostávali do šancí, aj keď sme tam mali nájazdy na brankárku, dva razy nám to nevyšlo. Česko využilo svoje príležitosti, malo miernu hernú prevahu, rýchle góly rozhodli o tom, že zápas sa priklonil na stranu Česka. V druhom polčase sa už dievčatá viac uvoľnili, pred takou kulisou nikdy nehrali, takže boli nervózne. Potom sa oťukali aj striedajúce hráčky a myslím si, že máme na čom stavať do druhého zápasu.“