WU19 – Remízový štart kvalifikácie s domácimi Rumunkami

Streda, 29.11.2023 15:08 | Posledná aktualizácia 30.11.2023 07:43

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia do 19 rokov vstúpila do turnaja prvej fázy kvalifikácie ME Ligy B duelom s domácim Rumunskom. Zverenkyne trénera Jozefa Jelšica odštartovali výborne, keď už v 3. minúte viedli, po hodine hry dokonca 3:1, no napokon berú iba bod za remízu 3:3. Druhý zápas je na programe v sobotu o 11.00 proti Kazachstanu.

V hlavnom meste Rumunska to bol zápas, kde si súperky nič nedarovali. Domáce hráčky, ktoré zostúpili z Ligy A, dokázali zareagovať na rýchly gól Dariny Hrúzikovej z 3. minúty, keď jej loptu pred bránku naservírovala sprava Sára Straková, a už v 5. minúte bolo vyrovnané, keď sa presadila strelou z vyše 20 metrov Clara Rosu.

Slovenské reprezentantky však gól nevyviedol z rytmu, snažili sa hrať aktívne a po polhodine hry boli odmenené po presnom zásahu Anety Surovej, ktorá prekvapila domácu brankárku strelou z diaľky.

Po prestávke naše dievčatá z aktivity neupustili a po hodine hry zvýšila svojím druhým gólom na 3:1 Hrúziková. Na ľavej strane sa pekne presadila Michaela Ferencová, poslala loptu do šestnástky, kde ju stlmila Michaela Martišková a Hrúziková si s ňou už poradila.

Rumunky zatlačili, v 75. minúte zahrávala štandardku z obrovskej diaľky Rosu, jej pokus musela kryť brankárka Marína Štefániková. Naša gólmanka následne rozohrala loptu z ruky už mimo šestnástky, preto rozhodkyňa nariadila priamy kop z hranice pokutového územia. K lopte sa postavila opäť Clara Rosu a znížila na 2:3. O 7 minút neskôr bolo vyrovnané, po rohovom kope sa o deľbu bodov postarala Nicol Dinca Vuia, keď sa pretlačila k centru a hlavou prekonala Štefánikovú.

V nervóznom závere vylúčila rozhodkyňa domácu Andreeu Pinzariu, ktorá dostala druhú žltú kartu za faul na Surovú. Štandardku rozohrala Ferencová, ale Soňa Servátková trafila iba žrď. V samom závere nadstaveného času mala na kopačke gól Straková, ktorá bola v pokutovom území úplne voľná, ale jej strele chýbala razancia a domáca brankárka si s ňou poradila.

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Mali sme výborný vstup do zápasu, už v 3. minúte sme viedli, malo nám to pomôcť. No vzápätí sme dostali vyrovnávajúci gól. Potom prišli ešte jedna-dve šance, ktoré súper nepremenil. Po polhodine sme išli zaslúžene do vedenia, mohli sme aj zvýšiť. V druhom polčase sme boli lepší, silní na lopte, dali sme gól na 3:1 a za tohto stavu sme mohli zápas definitívne rozhodnúť. Rumunky sa dostali do zápasu našou chybou, keď sme im darovali štandardku a znížili na 2:3. Vzápätí sme my naše šance nepremenili, súper bol v eufórii a po rohovm kope vyrovnal. Duel bolo treba rozhodnúť skôr, ale, žiaľ, naše hrúbky rozhodli o tom, že sme nedokázali zápas doviesť do víťazného konca.“