WU19 - Vysoká výhra nad Kazachstanom, šance na Ligu A sú vysoké

Sobota, 2.12.2023 19:01 | Posledná aktualizácia 2.12.2023 19:01

BRATISLAVA (SFZ) - Futbalová reprezentácia dievčat do 19 rokov v druhom zápase na turnaji prvej fázy kvalifikácie ME Ligy B zdolala Kazachstan vysoko 6:0. O postupujúcom do Ligy A definitívne rozhodne záverečný zápas v skupine Rumunsko - Kazachstan. Náš tím má výrazné skóre a šance na postup sú vysoké.

Po remíze 3:3 s Rumunskom bolo jasným cieľom víťazstvo nad Kazachstanom a samozrejme, vysoký gólový rozdiel, ktorý môže byť dôležitý v konečnom účtovaní.

Dievčatá odštartovali gólostroj už v 3. minúte, keď sa z pokutového kopu presadila kapitánka Barbora Vargová. O necelú štvrťhodinu pridala druhý zásah Sára Straková.

V 21. minúte bolo už 4:0, keď v priebehu dvoch minút dvakrát skórovala Darina Hrúziková a v druhom polčase skompletizovala hetrik. Skóre uzavrela v 77. minúte Klára Cabúková.

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Napriek výsledku nemôžeme povedať, žeby bol súper slabý. Vyšiel nám úvod zápasu, keď sme vybojovali pokutový kop a úspešne ho premenili. Dodalo nám to sebavedomie, dievčatá šliapali naplno. Z vysokého presingu sme dokázali skórovať, tlačiť súpera. Po prvom polčase sme viedli 4:0. Súper však viackrát pohrozil, ale svoje šance nepremenil. Po prestávke sme si vypracovali dosť príležitostí, pridali sme dva góly, mohli sme aj viac. Dievčatá mi dali pekný darček k narodeninám a nevyhol som sa ani šľahačke, čo som bral trochu ako zradu realizačného tímu (smiech)."