Ženská 19-ka odštartovala kvalifikáciu ME prehrou s Islandom

Piatok, 19.10.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 26.10.2017 10:33

ESBJERG (SFZ) - Tím Kataríny Paxnerovej podľahol vo svojom prvom zápase 6. skupiny o postup do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2013 svojim islandským rovesníčkam

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali vo svojom prvom zápase turnaja I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2013 tejto vekovej kategórie s rovesníčkami z Islandu v dánskom Esbjergu hladko 0:4. Duel vyzeral pre mladé Slovenky sľubne po prvom polčase, keď na ukazovateli skóre svietil bezgólový stav, no Islanďanky strelili v druhom dejstve v rozpätí 24 minút štyri góly.

Zverenky trénerky Kataríny Paxnerovej si v druhom zápase 6. skupiny zmerajú sily s rovesníčkami z Dánska. Duel sa uskutoční v pondelok 22. októbra od 14:00 vo Varde.

Island "19" - Slovensko "19" 4:0 (0:0)

Góly: 64. a 88. Jensen, 67. Gardarsdóttir, 80. Gudmundsdóttir
ŽK: 81. Gardarsdóttir (Island)
R: Lampadariou - Kourompylia (obe Grécko), Engelbrecht (Dánsko)

ISLAND "19": Hinriksdottir - Lúdvíksdóttir (64. Thrastardóttir), Baldursdóttir, Jensen, Óladóttir, Amardóttir (80. Gudmundsdóttir!, Haralsdóttir, Einarsdóttir (86. Elvarsdottir), Pedersen, Gardarsdóttir. Tréner: O.T. Gudbjörnsson

SLOVENSKO "19": Gorváthová - Marková, Zdechovanová, Jančovičová (61. Dikanová, 86. Rublíková), Hollá, Gállová, Šušolová, Fatulová, Kantárska (80. Rybanská), Kastlová, Kujovičová. Trénerka: K. Paxnerová

V druhom zápase 6. skupiny zdolalo Dánsko Moldavsko 11:0