angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

21 – ka sa zišla pred pripravným zápasom so Škótskom

06. November 2016

Bez Žilinčanov, Jakuba Hromadu a Tomáša Huka, ktorí si ešte plnili klubové povinnosti zverenci Pavla Hapala absolvovali úvodný tréning v Turej Lúke.

Pre „sokolíkov“ bude priateľský zápas proti Škótsku prvým zo série prípravných stretnutí pred budúcoročným európskym šampionátom. „Aj keď v princípe nejde o výsledok, my ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať. Chceme ukončiť rok úspešne,“ rozhovoril sa tréner Pavel Hapal.

V nominácii sa objavil aj talentovaný útočník Filip Balaj z FC Nitra, ktorý môže zažiť debut za 21- ku. Pri absencii Škriniara a Zreľáka bude musieť tréner Hapal určiť aj nového kapitána.

„My máme zostavu v hlave už dlhšie. Musíme prihliaďat na zdravotný stav, ale tú hlavnú kostru už máme. Do brány pôjde jeden z dvojice Chovan – Hruška. Rozhodneme sa až tesne pred zápasom. Čo sa týka kapitána, je tu Braňo Niňaj, Albert Rusnák. Kapitán je predĺžená ruka trénera na ihrisku. Je to jediný hráč, ktorý môže komunikovať s rozhodcom.“

Drobné zdravotné šrámy hlásili Szöke s Chovanom, obaja však trénovali. V kádri nefiguruje trio Matúš Bero, Milan Škriniar a Stanislav Lobotku, ktorých nominoval na kvalifikačný zápas s Litvou Ján Kozák. Mužstvu naďalej budú chýbať pre zranenie Robert Mazáň a Adam Zreľák.

 „Najdôležitejšie je teraz, aby hráči boli zdraví a mali čo najlepšiu formu. Začína nám nová etapa, príprava na EURO. Troch hráčov máme v Áčku, čo nás veľmi teší, avšak verím, že na šampionát s nimi budeme môcť počítať. Chceme vybrať na európsky šampionát to najlepšie čo na Slovensku máme. Verím, že nám svojimi výkonmi hráči zamotajú hlavu.“

Mladým Škótom sa kvalifikácia príliš nevydarila. Z 10 zápasov vyhrali iba dva a so ziskom 8 bodov obsadili v tretej kvalifikačnej skupine piatu priečku.

“ Nemali sme, okrem zápasov Challenge Trophy, možnosť konfrontovať sa s ostrovným futbalom.Je to iný štýl futbalu. Škóti prídu s mladým mužstvom. Väčšina mužstiev čo ukončila kvalifikačný cyklus sa už pripravuje na nasledujúcu kvalifikáciu a zaraďuje mladšie ročníky do kádrov. Bude to agresívny štýl, súbojovo to bude uplne iný duel aké sme doteraz odohrali,“ dodal na záver Pavel Hapal.

Zápas proti Škótsku začína na myjavskom štadíone v stredu o 16:30. V priamom prenose ho vysiela televízia DAJTO.