U21 – Španielsko – Slovensko 0:2

Štvrtok, 21.3.2024 20:14 | Posledná aktualizácia 22.3.2024 06:12
Autor gólu Timotej Jambor po góle na 1:0, oslavuje s ním Mário Sauer, vpravo Artur Gajdoš, v zápase Španielsko 21 - Slovensko 21 v Jereze (21.3.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

JEREZ (SFZ/TASR) – Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila vo štvrtkovom prípravnom zápase v Jereze nad rovesníkmi domáceho Španielska 2:0. O jej góly sa postarali Timotej Jambor a v druhom polčase Adrián Kaprálik.

Mladí Slováci odohrajú druhé prípravné stretnutie v rámci marcového asociačného termínu v pondelok o 19.00 h v Paole proti Malte.

Počas prípravy na budúcoročné ME hráčov tejto vekovej kategórie, ktoré organizuje Slovensko, odohrajú zverenci Jaroslava Kentoša ďalšie dva duely doma. Ich súpermi budú 7. júna Azerbajdžan a o štyri dni neskôr Moldavsko, hrá sa v Senci.

Španieli od úvodu potvrdzovali rolu favorita a loptu mali podľa očakávania častejšie na kopačkách. Prvú šancu si vytvorili v 7. minúte, Perezov pokus zblokoval v poslednej chvíli na roh Leitner. Neskôr Omorodion hlavičkoval nad bránu. Hostia ustáli úvodný tlak a v 33. minúte sa aj vďaka obrovskej chybe Španielov ujali vedenia. Romas doslova vysunul do brejku Jambora, ktorý umiestnil loptu presne k žrdi - 0:1. O tri minúty mohlo byť vyrovnané, Belko však predviedol bravúrny zákrok a v 41. minúte ho zachránila žrď po teči Javorčeka. Bodku za prvým polčasom dala šanca Marcelliho, ktorý nevyužil ďalšiu hrúbku v defenzíve Španielov.

Hra v druhom polčase bola spočiatku rozkúskovaná, domáci sa cez pozornú obranu Slovákov dlho nedokázali presadiť. V 69. minúte bol blízko k vyrovnaniu Moleiro, loptu mu "posadil" na hlavu Navarro, no Belko sa opäť vyznamenal. Slováci, ktorí už v tom čase hrali zatiahnutí v hlbokom defenzívnom bloku, šokovali favorita v 74. minúte druhým gólom. Kaprálik si v pokutovom území zasekol protihráča a prepálil brankára - 0:2. Slováci odolali aj záverečnému tlaku a po obetavom výkone vezú zo Španielska cenný triumf.

Jaroslav Kentoš (tréner SR U21): "Bol to veľmi náročný zápas z hľadiska fyzických síl. Z našich skúseností sme vedeli, že proti Španielsku budeme hrať veľkú časť zápasu v defenzíve a preto sme museli byť v tejto fáze hry precízni. Hlavne prvý polčas spĺňal veľmi dobré kritéria, pričom sme si vypracovali aj v ofenzíve zaujímavé šance. V druhom polčase súper prestriedal celú jedenástku, zatlačil nás hlbšie do bloku a bolo cítiť, že mali navrch aj pokiaľ ide o fyzické sily. Sme preto radi, že sa nám podarilo streliť druhý gól a doviesť tento zápas do víťazného konca. Mrzia nás však dve zranenia Sebastiána Nebylu a Nicolasa Šikulu, ktorých sme museli striedať.“

Timotej Jambor (autor gólu SR):Veľmi sa tešíme z tohto víťazstva. Len sotva je niečo ťažšie než hrať proti Španielsku u nich doma. Celý týždeň sme sa pripravovali na tento zápas. Vedeli sme, ako chceme hrať a do bodky sa nám to podarilo preniesť do výkonu na ihrisku. Počkali sme si na svoje príležitosti, ktorých síce veľa nebolo, ale boli sme efektívni. Vzadu sme bojovali jeden za druhého a nakoniec sme to ubránili na nulu.“