angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Blažek do Bröndby, Valjent ostáva v Ternane

11. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/TASR) – Rozdielne kroky do budúcnosti urobili mládežnícki reprezentanti Filip Blažek a Martin Valjent.

Člen reprezentačnej devätnástky prestúpil z FK Senica do Bröndby Kodaň, s dánskym klubom podpísal trojročnú zmluvu.
"Budem rád, ak dokážem zviditeľniť senický klub aj v zahraničí a dokážem sa presadiť," uviedol Filip Blažek v tlačovej správe klubu zo Záhoria. Vo Fortuna lige odohral 19 stretnutí, strelil 1 gól.  

Martin Valjent, účastník šampionátu hráčov do 21 rokov v Poľsku, zostáva naďalej v Ternane Calcio. O talentovaného obrancu prejavili po ME záujem viaceré tímy z Talianska, aj zo zahraničia. Vedenie Ternany však potvrdilo, že napriek finančne lukratívnym ponukám zostáva Valjent súčasťou kádra tohto klubu. "Sú to už štyri roky, čo Martin Valjent žije v Terni a nosí červeno-zelený dres. Za ten čas si vybudoval pevné puto k mestu, tímu i jeho fanúšikom. Je to hráč, na ktorom stojí Ternana," uviedol účastník Serie B na klubovom webe.
Valjent prišiel do Ternany v roku 2013 z Dubnice, odohral v jej drese zatiaľ 112 stretnutí, v ktorých strelil štyri góly.