SFZ

MONACObet liga - Šláger pre Prešov, na jar stopercentné aj Humenné

Pondelok, 11.3.2024 06:42 | Posledná aktualizácia 11.3.2024 20:39
Prvý gól Prešova v Ličartovciach. Strelec gólu a kapitán Prešovčanov Jozef Dolný (vpravo) kontroluje pohľadom loptu, kapitán Komárna Martin Šimko (v strede) už tiež nemôže robiť nič iné, rovnako ako prekonaný brankár KFC Filip Dlubáč.
zdroj: FB MONACOBETLIGA

BRATISLAVA (SFZ) - V devätnástom kole MONACObet ligy pútal pozornosť zápas medzi mužstvami z dvoch najvyšších priečok. V Ličartovciach hostil Prešov lídra z Komárna so zámerom zvíťaziť a znížiť jeho náskok, čo sa mu aj podarilo.

Po góloch Dolného a Pavúka vyhral pred 1032 divákmi 2:0, má teraz štvorbodovú stratu na KFC. Vstup Prešovčanov do jari pôsobí impozantne, v dvoch zápasoch získali šesť bodov a nastrieľali sedem gólov. Prešovská obrana neinkasovala už šiestykrát v rade, brankár Maksym Kučynskyj si drží nepriestrelnosť už 567 minút. Všetci chlapci bojovali, ako sme sa pred stretnutím dohodli. Išli sme do zápasu s jedným cieľom, aby sme ho vyhrali a priblížili sa k prvému miestu,“ povedal pre konto Tatrana na sociálnej sieti 35-ročný Kučynskyj. „Podali sme kvalitný a zodpovedný výkon. Chalanom patrí veľká pochvala,“ dodal asistent trénera Tatrana Erik Havrila.

Považská Bystrica si v Trebišove už do prestávky vypracovala dvojgólový náskok. V 2. polčase korigoval Škovran. V poslednej štvrťhodine hostia dostali dve červené karty, najprv za protesty tréner Jakuš a v úplnom závere po zbytočnom faule a druhej žltej karte Praženka. Považania však napriek tomu dokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca. Strelec prvého gólu Považskej Bystrice Slávik sa dostal na 10-gólovú métu, to isté platí pre už spomínaného Dolného z Prešova.

V Humennom sa hralo pred 1235 divákmi, čo bola návšteva 19. kola. Tá si najprv minútou ticha uctila pamiatku miestnej legendy Viktora Pčolu, v 70. rokoch hráčskej ikony Chemlonu Humenné (v drese Třinca si zahral aj federálnu ligu) a v 90. rokoch manažérskej opory klubu v jeho najúspešnejšom období. Jeho nástupcovia mu vzdali hold víťazstvom, Humenné totiž v zápase proti rezerve Slovana uspelo a vyhralo 2:0. Dvakrát v priebehu štyroch minút sa presadil švédsky legionár Hugo Ahl. Humenčania, ktorí v predchádzajúcom kole MONACObet ligy vyhrali na trávniku Pohronia, sú na jar zatiaľ spolu s Prešovčanmi stopercentní. „Musím sa priznať, že zápasu som sa obával, lebo s béčkami nemáme priaznivú bilanciu. Víťazstvo teší, zažívame ideálny vstup do jari. Len v tom vytrvať,“ povedal tréner Humenného Ľuboš Reiter. Vytrvanie však bude náročné, pretože už v piatok sa Humenčania predstavia na trávniku tabuľkového suseda v Myjave.

Už v prvom polčase sa rozhodlo o víťazovi zápasu Dolný Kubín – Žilina B (5:2), keďže Liptáci v ňom dali štyri góly. V druhom polčase bol vylúčený stopér Liptovského Mikuláša Teplan po hre rukou vo vlastnej šestnástke, ale náskok jeho mužstva bol už v tom čase výrazný. Richard Bartoš a Naphtalene Frank Appiah dali po dva góly, spolu so Švédom Ahlom z Humenného boli strelcami kola.

Spišská Nová Ves podľahla Pohroniu (0:1), sériu prehier navýšila už na jedenásť stretnutí. Tréner Norbert Guľa si na lavičke FK Pohronie zaknihoval prvé víťazstvo.

Kým pre Spišiakov, ktorí majú na konte stále len dva body, je pohľad na tabuľku MONACObet ligy neradostný, jej predposledné mužstvo zabojovalo. Dolný Kubín dosiahol v nedeľu pod vedením českého trénera Radomíra Korytářa prvé víťazstvo, keď zdolal Myjavu (2:1). Dôležitejší ako ukončenie päťzápasovej série pre víťazstvo je pre Dolný Kubín fakt, že stiahli stratu na Malženice na tri body. Tie prehrali doma s Púchovom (0:2) a platí, že na jar ešte nezískali ani bod a nestrelili ani gól.

Petržalka bez dištancovaného trénera Michala Kuruca takisto v nedeľu remizovala so Šamorínom (0:0). Po remíze v jarnej ouvertúre v Myjave (2:2) tak jej strata na Prešov narástla na súčasných sedem bodov na na Komárno na jedenásť. Petržalka pritom týmito dvomi remízami natiahla sériu zápasov bez prehry na trinásť, čím vyrovnala jesenný rekord Komárna.