FUTSAL – Slovensko – Švédsko 2:3

Sobota, 13.4.2024 08:42 | Posledná aktualizácia 15.4.2024 07:56
Tomáš Drahovský v akcii v zápase Slovensko - Švédsko v Šamoríne (12.4.2024).
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia podľahla v otváracom stretnutí medzinárodného turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne (12.4.) reprezentácii Švédska 2:3. Góly Slovákov zaznamenali Dominik Ostrák a Tomáš Drahovský.

SLOVENSKO – ŠVÉDSKO 2:3 (1:3)

Góly: 10. Ostrák, 21. Drahovský - 9., 9. Smajlovic, 13. Söderqvist
R: Matula (SR), Czene Joó (Maď.), Budáč (SR)
SLOVENSKO
: Kušnír – Vaktor, Ostrák, Zaťovič, Drahovský (Karpiak, Oberman – Jakubík, Kuruc Vrábel, Směřička, Bačo, Medoň, Doša, Korček, Ivan. Tréner: Berky.

HLAS PO ZÁPASE:

Marián Berky (tréner SR): „Každá prehra mrzí, ale v druhom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v prvom bol lepší súper, v druhom sme ich nepustili do vážnejších gólových situácií, vypracovali sme si veľa šancí, škoda, že sme ich nepremenili, obzvlášť mrzí nepremenená panalta. V prvej časti sme hrali na tri štvorky, striedali sme všetkých hráčov, v druhej časti hry sme to zúžili na hráčov, ktorým sa na palubovke darilo. Potešil Kiko Medoň, ale aj ostatní hráči, bol to tímový výkon v druhom polčase, škoda že práve dnes sme nedokázali zápas otočiť, príležitostí sme na to mali viac než dosť, aj pri power-play viselo minimálne vyrovnanie na vlásku. Pred nami je duel s Maďarskom, súper má nového trénera, pricestoval s mladým kádrom, my pôjdeme do zápasu s cieľom uspieť a zvíťaziť.“

Turnaj pokračuje dnešným duelom Slovenska s Maďarskom, dejiskom je Športová hala v Šamoríne (Krajinská cesta 779/11, Šamorín).