SFZ

MONACObet liga - Štvorlístok na jar ešte neprehral, ďalšie kvarteto čaká na prvé víťazstvo

Piatok, 22.3.2024 09:09 | Posledná aktualizácia 22.3.2024 10:47
Mužstvo Petržalky pred zápasom v Považskej Bystrici. Hostia v ňom prehrali a platí, že na jar neochutnali chuť víťazstva. Zmení sa to v tomto kole?
zdroj: FB MŠK Považská Bystrica

BRATISLAVA (SFZ) - Mužstvá MONACObet ligy odštartujú počas víkendu poslednú tretinu súťaže. Zaváhania lídra z Komárna využil Prešov a súťaž tak razom dostala nový náboj.

Oba vedúce témy budú mať výhodu domáceho prostredia vo svojich exiloch. Podstatne náročnejšia úloha čaká na Komárno. To privíta žilinskú rezervu, ktorá v minulom kole na domácom ihrisku riadne potrápila Prešov. Líder tabuľky v posledných dvoch dueloch neskóroval a už si nemôže dovoliť ďalšie zaváhanie, lebo nabudený Prešov ho môže preskočiť v tabuľke. Naopak, Tatran hostí Pohronie, ktoré mu nedokázalo streliť gól už tri zápasy - celkove 317 minút. Hoci hráči a tréneri slovné spojenie povinné víťazstvo nemajú radi, v tomto prípade sa pri aktuálnej forme oboch tímov tlačí na jazyk. Ak by si Šarišania nepripísali štvrté jarné víťazstvo v rade, bolo by to veľké prekvapenie.

Štvorlístok tímov na jar ešte neprehral a dve z týchto mužstiev sa stretnú pod Vihorlatom vo vzájomnom súboji. Humenčania majú výbornú fazónu - prehrali raz z posledných desiatich zápasov - a budú ju chcieť doma potvrdiť proti nevyspytateľnému Šamorínu, ktorý zasa neprehral posledných päť zápasov. Na Spiši sa bude odvíjať ďalší diel nováčikovskej ságy v snahe zapísať si prvý trojbodový duel v súťaži. Tentoraz túto snahu bude chcieť prekaziť Myjava.

V kvartete tímov, ktoré na jar ešte nevyhrali v MONACObet lige, sa dosť nečakane objavil i FC Petržalka. Kým toto konštatovanie v prípade Spišskej Novej Vsi, Malženíc či Myjavy až tak neprekvapuje, v súvislosti s bratislavským celkom by to len málokto očakával. Na druhej strane, Petržalčania majú čo oplácať Púchovu. Ten na jar pripravil svojmu súperovi najvyššiu doterajšiu prehru v sezóne, keď ho doma porazil 5:0. Iba upozorňujeme, že Považania získali doma 13 bodov, no vonku 19!

Malženice už štyri zápasy neskórovali, takže proti Trebišovu si trúfajú konečne prelomiť streleckú smolu po 360 minútach a ideálne z ich pohľadu by bolo, keby sa tak stalo za tri body. Proti Zemplínčanov, ktorí v uplynulom kole dokonale zaskočili Púchov na jeho ihrisku, to však nebude ľahká misia.

Liptovský Mikuláš chytil v posledných zápasoch streleckú slinu, keď vyhral dvakrát zhodne 5:2. Bude zaujímavé sledovať, či budú Liptáci pokračovať ďalej v nastolenom trende aj proti bratislavskej rezerve. Tri posledné vzájomné zápasy ich k tomu doslova predurčujú - vonku vyhrali 5:0 a 5:1, doma zdolali Slovan B 5:2! Dolný Kubín chce naďalej znervózňovať Malženice a proti Považskej Bystrici sa zo svojho pohľadu pokúsi o menší zázrak, lebo v tejto súťaži ju ešte nezdolal. Považania navyše na jar neprehrali a nebodovali len raz v posledných 11 zápasoch.