SFZ

MONACObet liga - V úvodnom jarnom kole divácky rekord sezóny

Pondelok, 4.3.2024 08:10 | Posledná aktualizácia 4.3.2024 08:33
Brankár Púchova Samuel Vavrúš bol v tejto situácii vládcom priestoru pred svojou bránkou. Pred rekordnou návštevou sezóny sa Považská Bystrica a Púchov rozišli bez gólov.
zdroj: Facebook.com/MFK Považská Bystrica

BRATISLAVA (SFZ) – Osemnáste kolo MONACObet ligy, prvé jarné po 88 dňoch zimnej pauzy, svoj program rozložilo do troch dní. Už v piatok Petržalka, jeden z ašpirantov na postup, remizovala v Myjave 2:2. Bližšie k víťazstvu bol domáci Spartak, ktorý však neudržal dvojgólový náskok. Hostia vyrovnali v 88. minúte, keď sa presadil Kelembet. Petržalka natiahla sériu zápasov bez prehry na dvanásť. Rekordnú sériu tohto ročníka drží s trinástimi zápasmi bez prehry KFC Komárno, Petržalka ju môže vyrovnať v najbližšom domácom zápase proti Šamorínu.

Súťaž má druhého dvojciferného strelca. Pripomeňme, že 15-gólový líder tabuľky kanonierov Lukáš Letenay prestúpil z Púchova do českého Liberca a na jar už k svojmu nástrelu gól nepridá. Desiaty gól v sezóne strelil ešte v piatok skúsený Peter Mazan. Hráč FK Pohronie sa však z bodov netešil, pretože Humenné odpovedalo dvomi gólmi a zo Žiaru nad Hronom si odviezlo cenné víťazstvo. Tréner Norbert Guľa v tomto zápase absolvoval súťažnú premiéru na lavičke Pohronia.

Líder z Komárna a v tabuľke druhý Prešov majú po tomto kole väčší náskok pred Petržalkou. Obaja totiž vyhrali, keď o svojich víťazstvách rozhodli už v prvých polčasoch.

V Žiline, kde hrá svoje domáce duely Tatran Liptovský Mikuláš, sa predviedla najväčšia transferová akvizícia súťaže počas zimy. Jakub Sylvestr, nová posila ambiciózneho Komárna, na hrote útoku ukázal veľkú chuť po góloch. Svoj strelecký účet po návrate na Slovensko otvoril 35-ročný hráč, ktorý bol v sezóne 2013/14 v drese Erzgebirge Aue najlepším strelcom druhej nemeckej ligy (zopakoval tak kúsok, ktorý dosiahol v sezóne 2003/04 ako hráč Norimbergu Marek Mintál), v 10. minúte zápasu. Skórovať mohol aj predtým, aj v úsekoch potom. Čo sa nepodarilo jemu, to však dokázal stredopoliar Komárna Tamás Németh. Sylvestr sa v ligovom zápase na Slovensku presadil po vyše trinástich rokoch, predtým naposledy napol sieť bránky súpera ešte 22. augusta 2010 ako hráč Slovana v najvyššej súťaži proti Ružomberku (3:0).

Nezaváhal ani Prešov, podľa očakávaní vyhral nad Malženicami (5:0). Zápas sa hral na umelom trávniku vo Vranove nad Topľou a mal trochu trpkú príchuť pre brankára Malženíc Patrika Vasiľa, ktorý pochádza práve z Vranova. ,,Sme spokojní s výsledkom 5:0 aj s tým, že sme nedostali gól. Boli sme vzadu pevní až na jednu situáciu z prvého polčasu, ale to sa niekedy stane,“ povedal v rozhovore pre konto Tatrana na sociálnej sieti Daniel Pavúk, ktorý svoj návrat do zeleno-bieleho dresu okorenil dvomi gólmi.

Rezerva Žiliny na umelom trávniku pod Dubňom prehrávala so Spišskou Novou Vsou po rýchlom góle, ale zápas držala pevne vo svojich rukách a dala Spišiakom päť gólov. Viac ako rozdielom triedy vyhral aj rezervný tím Slovana, ktorá zdolala predposledný Dolný Kubín (4:0). Súťažný debut v MONACObet lige na lavičke hostí absolvoval český kouč Radomír Korytář.

Až 1550 divákov bolo v Považskej Bystrici zvedavých na považské derby proti Púchovu. Zápas skončil bezgólovou remízou, domáci dohrávali oslabení po vylúčení Mária Borisa. Spomínaná návšteva je najvyššou v doterajšom priebehu tohto ročníka súťaže. Asi aj trochu príznačné je, že predchádzajúci rekord v podobe 1270 divákov držal zápas Púchov – Považská Bystrica.

V nedeľu predpoludním absolvoval v domácom zápase Šamorína súťažnú premiéru na Slovensku jeho estónsky tréner Vladimir Vasiljev. Víťazstva sa nedočkal, hostia si uchmatli bod po remíze 2:2.

Aj nasledujúce 19. kolo MONACObet ligy má čo ponúknuť. Láka najmä súboj medzi druhým Prešovom a lídrom z Komárna, ktorý sa bude hrať v sobotu 9. marca o 15.hodine v Ličartovciach.