angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Naše mladé brankárky makali v Bardejove

17. Júl 2017

BARDEJOV (SFZ/šat) - Aj napriek tomu, že je čas dovoleniek, naše mladé futbalistky nezaháľajú. V uplynulých dňoch sa v Bardejove uskutočnil špeciálny kemp, v ktorom sa naši tréneri špeciálne venovali brankárskemu postu.

Galéria

Brankárskeho kempu sa zúčastnili talentované dievčatá vo veku 15, 17 a 19 rokov. Naše futbalistky makali štyri dni. V niektorých dňoch mali na programe až dvojfázové tréningy. K dispozícii mali aj kvalitnú regenráciu. Kemp bol pod taktovkou našich trénerov Branislava Petroviča, Martina Polohu, Mateja Babica a Dučana Molčana. “S priebehom brankárskeho kempu pre ženské mládežnícke reprezentácie som veľmi spokojný, k čomu prispelo aj tréningové prostredie v Bardejovskej Novej Vsi. Týmto by som sa chcel poďakovať vedeniu, že nám umožnilo vykonať tréningový proces na ich trávnatých plochách. Čo sa týka priebehu samotného kempu, v jednotlivých tréningových jednotkách sme sa zamerali na vybrané brankárske zručnosti, ktoré sú momentálne najviac využívané brankármi v zápase.  Dievčatá boli rozdelené do troch skupín a každý tréner s nimi absolvoval dve tréningové jednotky. Najmä u dievčat, ktoré majú pravidelný tréningový proces v ich materských kluboch bol vidieť určitý progres. Verím, že pre dievčatá, ktoré sa zúčastnili takejto akcie po prvýkrát alebo nemajú možnosť brankárskych tréningov v ich materskom klube, bude táto akcia akýmsi odrazovým mostíkom a impulzom do ich ďalšieho napredovania,” povedal tréner Dušan Molčan. Jeho kolega Matej Babic v brankárskom kempe videl taktiež veľa pozitív. “Myslím si, že brankársky kemp môžeme hodnotiť veľmi pozitívne. V Bardejove sme mali vytvorené skvelé podmienky, trávnaté i plážové ihriská a kvalitnú regeneráciu. V tréningoch sme sa venovali hlavne základom chytania v stoji, chytania v páde a riešeniu situácií 1:1. Postupne sme prešli k centrovaným loptám a zakladaniu útoku. Dievčatá absolvovali šesť tréningových jednotiek, kde sme im okrem iného ukázali aj cvičenia, ktoré môžu robiť sami doma, prípadne v klube ak nemajú k dispozícií špecializovaného trénera brankárok.”

Zo zdravotných dôvodov sa z pôvodne nominovaných nezúčastnili kempu Michaela Beťková a Monika Vojtelová. Naopak dodatočne naši kouči povolali Alexandru Kršákovú.  

Kto sa kempu zúčastnil 
Janka Králiková (FK Poprad)
Katarína Smatonová (ŠFK VIX ŽIlina)
Denisa Mochnacká (Partizán Bardejov)
Viktoria Veselská (ŠK Slovan Bratislva)
Dominika Rezeková (ŠK Slovan Bratislava)
Darina Jančovičová (MŠK Slovan Trenčianske Teplice)
Ema Bédiová (FC Nitra)
Vanesa Stachová (FC Nitra)
Kristína Lešková (1.FC Tatran Prešov)
Zuzana Puškárová (FK Dukla Banská Bystrica)
Realizačný tím
Hlavný tréner Branislav Petrovič 
Tréner brankárok Martin Poloha
Tréner brankárok Matej Babic
Tréner brankárok Dušan Molčan
Masér Jindřich Ditrich
Technický vedúci Lenka Gazdíková

Ako dievčatá trénovali 
Prvý deň
13:00 Zraz - hotel Bardejov
13:30 Obed
16:30 Tréning (č. 1) – Partizán Bardejov
18:00 Regenerácia 19:00 Večera 20:00 Masáže 22:00 Večierka
Druhý deň
08:00 Raňajky
09:30 Tréning (č.2) – Partizán Bardejov 12:30 Obed
16:30 Tréning (č. 3) – Partizán Bardejov 18:00 Regenerácia
19:00 Večera
20:00 Masáže
22:00 Večierka
Tretí deň 
08:00 Raňajky
09:30 Tréning (č. 4) – Partizán Bardejov 12:30 Obed
16:30 Tréning (č. 5) – Partizán Bardejov 18:00 Wellness
20:00 Večera
22:00 Večierka
Štvrtý deň
08:00 Raňajky
09:30 Tréning (č. 6) – Partizán Bardejov 12:00 Obed
13:00 Ukončenie zrazu