angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovákovým asistentom Martin Žamba

25. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Nový tréner reprezentácie do 16 a 17 rokov Samuel Slovák dotvára svoj realizačný tím, jeho asistentom v sedemnástke bude Martin Žamba.
Tridsaťjedenročný tréner pracuje momentálne pri sedmnástke DAC 1904 Dunajská Streda. “Zároveň som metodikom v klube zo Žitného ostrova,“ doplnil Martin Žamba základnú informáciu. “Po tom, ako sa mi ozval Samuel Slovák, som okrem vlastného rozhodnutia potreboval poznať aj stanovisko DAC. Popravde, nebolo to nič zložité, ani u mňa, ani v klube. Kladný postoj bol na svete veľmi rýchlo,“ usmial sa nový Slovákov asistent.
Nechcel frázovať, preto hľadal spôsob, aby vyjadril, že si veľmi váži Slovákovu ponuku s možnosťou pracovať pri reprezentácii. Napokon sa však slovu pocta nevyhol... ”Som hrdý na to, že si ma vybrali, som potešený, že klub mi dal zelenú. Beriem to ako záväzok. I poctu.”
Administratívne treba ešte doriešiť všetky potrebné kroky, aby zmluva obstála aj pred zákonom, ale ako hovorí Žamba “v tejto partii je dané slovo písmo sväté.”
So sedemnástkou pocestuje už na najbližšiu akciu, turnaj Telki Cup v Maďarsku (29. júla až 2. augusta). Ďalšími členmi realizačného tímu Samuel Slováka sú na tejto akcii tréner brankárov Ivo Pilip, lekár František Žák, masér Peter Spišiak a technický vedúci Martin Hrnčír.