SLOVENSKO 17: Tri korunky cinkali lepšie

Sobota, 10.2.2018 20:00 | Posledná aktualizácia 10.2.2018 20:24

LA MANGA (SFZ/mh) - Druhý zápas na turnaji v La Mange slovenskej reprezentácií do 17 rokov nevyšiel, šnúru 5 víťazných zápasov po sebe pretrhlo sokolíkom Švédsko, ktoré nad nimi vyhralo 3:1.

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

Na kvalitnom teréne za silného vetra v I. polčase pôsobili Švédi zohratejšie, robili menej chýb. Už v 5. min sa dostali do vedenia, po premenenom pokutovom kope po ruke obrancu v šestnástke  - 0:1. Následne so hralo prevažne medzi šestnástkami, bez výraznejších príležitostí pred jednou či druhou bránou. Vstup do II. polčasu sme opäť nezachytili, po prízemnom centri z pravej strany dorazil do prázdnej brány Silverholt na 0:2. Sokolíci sa nevzdali, v 51. min o akcii Letenaya sa Mesíka ocitol v pokutovom území a znížil na 1:2. Vyrovnať mohol Gembický v 65. min, snažil sa šikovne prelobovať brankára, ten však jeho zámer vystihol. Šesť minút pred koncom sa definitívne rozhodlo, z rýchleho protiútoku sa Švédi presadili a Andersson zvýšil na konečných na 1:3. Víťazná šnúra sokolíkov v medzištátnych zápasoch - vrátane turnaja v Bielorusku - sa tak zastavila na čísle päť.

Posledný zápas na turnaji v La Mange odohrá Slovensko v pondelok 12. februára o 15:00 proti Maďarsku

Slovensko - Švédsko  1:3 (0:1)
G:
51.  Mesík - 5. z 11 m Nygren , 41. Silverholt, 74. Andersson.
ŽK: 25. Pokorný.
R: Paszkiewicz (Poľ) - 200 divákov.
Slovensko 17: Bajnóczi - Strákoš, Mesík, Ondrej, Tóth - Danek (58. Gembický), Dopater, Pokorný (41. Lavrinčík), Goljan (65. Iľko) - Bernát (41. Vasiľ), Letenay (65. Strelec).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 17):
“Bol to ťažký zápas proti tradične silnému Švédsku, na ktoré zatiaľ nevieme zahrať. Do prestávky sme nechávali súperov vyhrávať osobné súboje, potešil ma druhý polčas, v ktorom sme boli lepší my a vypracovali sme si viac streleckých príležitostí. Švédsko disponuje fyzicky veľmi zdatnými hráčmi, ktorí produkujú väčšinou už dospelý futbal. S výsledkom samozrejme nie sme spokojní, ale bola to dobrá previerka našich schopností. "