U19 – Druhý krok s Maltou rázny, víťazný

Sobota, 18.11.2023 19:05 | Posledná aktualizácia 18.11.2023 19:06

autor: FILIP TROSKO, zdroj: SFZ

TA’QALI (SFZ) – V druhom zápase 1. kola kvalifikačného turnaja ME vyhrala slovenská devätnástka rozdielom triedy nad domácim výberom a pevne drží šancu na postup do druhej fázy, tzv. Elite Roundu.

Sokolíci našliapli do zápasu naplno, od začiatku. Dvakrát v rozpätí 180 sekúnd sa snažil o gól Záhradník, šancu zo 4. min možno nazvať čistou. Náš útočník mal naďalej nabité, skúšal dostať loptu za chrbát Camilleriho, pridal sa Praženka (trafil žrď) a po tretine hracieho času sme sa tešili. Rehuš využil aktivitu Záhradníka a otvoril skóre.

Sokolíci stále ovládali zápasové dianie, domáci sa snažili brzdiť ich aktivitu prehusťovaním stredu, zvýšenou tvrdosťou a streleckými pokusmi zo stredne vzdialenostij. Po prestávke museli naši prekonávať okrem súpera ešte aj silný vietor. V poslednej desaťminútzovke však využili snahu Malťanov o ofenzívnejšiu aktivitu a nimi otvorený priestor na dva góly, ktorými posunuli naše postupové ambície výrazne ďalej.

Tretí zápas turnaja odohrá Rusnákov výber v utorok 21. novembra o 10:30 na rovnakom štadióne v Ta’Qali.

HLAS TRÉNERA
ALBERT RUSNÁK st. (tréner Slovenska 19): „„Do zápasu sme vstúpili aktívne, mali sme šance aj gólové.  Celý I. polčas sme dominovali, snažili sa presadiť našou kombinačnou, súper vykrýval  a prehusťoval až desiatimi hráčmi svoju polovicu ihriska. Preto potrebovali hrať rýchlo a nachádzať otvorene priestory v jeho defenzíve. Druhý polčas sme hrali proti silnému vetru, domáci nás začali vyššie napádať a narúšať našu rozohrávku. Po jednej ich strele zo strednej vzdialenosti  sa im naskytla gólová príležitosť, ktorú zažehnal skvelým obranným zákrokom Svoboda. Keď Malta začala útočiť s viacerými hráčmi, nám sa otvárali priestory v jej defenzíve a dvoma gólmi sme duel uzavreli. Výsledok 3:0 je úplne zaslúžený hlavne za našu prvopolčasovú aktivitu.“

Priebeh stretnutia

0'
1. polčas
Začiatok - 1. polčas
12:30
36'
13:15
45'
2. polčas
Začiatok - 2. polčas
13:30
46'
Andy Masaryk
U19
Striedajúci hráč: Alexej Maroš
Kian Leonardi
Malta U19
Striedajúci hráč: Kaiden Fenech
46'
Ensell Attard
Malta U19
Striedajúci hráč: Basil Tuma
46'
58'
U19
Striedajúci hráč: Dávid Bordáč
Kian Vella
Malta U19
Striedajúci hráč: Trezeguet Zammit
63'
Kaydon Catania
Malta U19
Striedajúci hráč: Isaiah Chukunyere
63'
Trezeguet Zammit
Malta U19
Faul
65'
67'
Filip Mielke
U19
Faul
71'
Ľuboš Praženka
U19
Striedajúci hráč: Jakub Murko
81'
Gól z hry
Alexej Maroš
U19
Gól z hry
82'
Gól z hry
Zoran Záhradník
U19
Gól z hry
82'
U19
Faul
Sean Gatt
Malta U19
Faul
83'
Zak Barbara
Malta U19
Striedajúci hráč: Matthias Fenech
85'
87'
Tadeáš Hájovský
U19
Striedajúci hráč: Maximilián Marko
90+1'

2
63'
3
Kian Vella
63'
5
Sven Xerri
7
46'
8
Lucas Caruana
10
Zak Barbara
85'
11
46'
15
Myron Micallef
18
Ivin Farrugia
19
Sean Gatt
83'

14
65'

3
67'
4
Adam Oravec
91'
6
Michal Svoboda
7
46'
9
Gól z hry - 82'
82'
10
Gól z hry - 36'
58'
13
Daniel Prekop
15
87'
19
71'