angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

V rámci projektu "Dajme spolu gól" sme navštívili MŠ Kalinčiakova v Bratislave a MŠ Rusovce

17. Máj 2017

Dnes sme sa v rámci Grassroots projektu SFZ „Dajme spolu gól“, ktorého hlavnou úlohou je popularizovať futbal medzi deťmi materských škôl, vybrali pozrieť na hodinu krúžku futbalu do materskej školy na Kalinčiakovej ulici v Bratislave a taktiež do MŠ v Rusovciach. Hodinový krúžok, ktorý je realizovaný v spolupráci s klubmi ŠK Slovan Bratislava, FK Inter Bratislava a FC Petržalka Akadémia, si deti pod vedením profesionálneho futbalového trénera SFZ s radosťou užívajú pravidelne  raz týždenne.

Galéria

Zámerom tohto projektu a SFZ v spolupráci s futbalovými klubmi je: nie prikázať, ale ponúknuť deťom možnosť pohybovej aktivity, nie nútiť, ale motivovať deti k športovej aktivite a nie presviedčať, ale ukázať, že aj pohyb a FUTBAL je zábava. Tento cieľ sa nám zatiaľ darí naplniť, o čom svedčí účasť zapojených škôlok.

Prvá časť tohto pilotného projektu sa konala v mesiacoch október – december 2016 v Bratislave v 3 materských školách. Momentálne od februára do júna 2017 už beží v 9 materských školách druhá fáza projektu. Tá tretia by sa mala rozšíriť aj do iných regiónov Slovenska a štartovať by mala v spolupráci s futbalovými klubmi (Akadémie a ÚTM) od septembra 2017.

Zapojené materské školy a dni realizácie hodinového krúžku: 

KLUB - FC Petržalka Akadémia

MŠ Šusteková (pondelok), MŠ Bzovická (utorok ), MŠ Holíčska (utorok)

KLUB - FK Inter Bratislava

MŠ Rusovce (utorok a štvrtok ), MŠ Medzilaborecká (pondelok), MŠ Osadná (utorok), MŠ Rešetková (streda)

KLUB - ŠK Slovan Bratislava

MŠ Kalinčiaková (utorok a streda), MŠ Šťastná (pondelok a streda)