WU 17 – Pekné víťazstvo nad Gréckom po solídnom výkone

Štvrtok, 14.9.2023 08:25 | Posledná aktualizácia 16.9.2023 08:00

autor: ATTILA BORÁROS, zdroj: SFU

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ/TOMÁŠ EMRICH) - V úvodnom z dvojice priateľských zápasov si v MOL Akadémii v Dunajskej Strede  pripísali Slovenky do 17 rokov víťazstvo 2:0 nad gréckymi rovesníčkami, keď sa o naše góly postarali Melánia Glodová a Michaela Pekárová.

Naše dievčatá sa ujali vedenia už v úvodnej minúte stretnutia, keď sa rýchla Pekárová uvoľnila na pravej strane a jej zrazenú prihrávku dorazila  číhajúca Glodová. V 7. min si Križanová poradila so zakončením Tzourtzevisovej a o dve minúty zabránila druhému gólu v gréckej sieti obetavým zákrokom hosťujúca brankárka. V 16. resp. 18. min sa neujali pokusy Glodovej a následne ani Slukovej. O tri minúty zabránila ďalšiemu gólu vyhraným osobným súbojom Theodorakiová a Križanová chytila hlavičku Tzourtzevisovej. V 28. min bola slovenská brankárka opäť v akcii, chytila pokus Celaovej a o chvíľu musela zasahovať opäť aj Petalotiová pri pokuse Victorie Havalec. Potom prišla tečovaná strela Malamousiovej, ktorú Križanová ukryla do rukavíc a o chvíľu neskôr si na opačnom konci ihriska poradila Petalotiová so strelou Bučkovej. V závere I. polčasu  ešte chytila naša brankárka pokus Ntatisovej a v nadstavenom čase poslala priamy kop nad Theodorakiová.

Do II. polčasu urobil tréner Jelšic tri zmeny v zostave a v 51. min minula striedajúca Kerešová strelou bránu Grékyň. V 58. min zvýšila vedenie Sloveniek Michaela Pekárová: prebrala si loptu a presnou strelou po zemi skórovala. V 63. min nemierila presne Sluková a o dve minúty neskôr sa medzi žrde nevošla ani hlavička striedajúcej Pálkovej. V záverečnej päťminútovke viackrát pohrozili hostky, ale pokus Argyriouovej letel mimo a v nadstavenom čase prestrelili Mouigiouová, Kiourexidouová a z priameho kopu Ntatisová.

Odveta je na programe v piatok o 10:00 opäť v MOL Akadémii v Dunajskej Strede.

JOZEF JELŠIC (tréner Slovenska 17): „Chcem pogratulovať dievčatám k víťazstvu, myslím si, že za výkon si zaslúžia pochvalu. V zápase boli z našej strany nejaké chybičky, na ktorých budeme pracovať a budeme sa snažiť ich odstrániť tak, aby sme na piatok družstvo ešte lepšie pripravili.“