ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR – Zápas , ktorý púta pozornosť: Trnava - Slavia

Posledná aktualizácia 09.7.2019 12:47

TRNAVA (SFZ) – Po ročnej vynútenej prestávke sa opäť odohrá zápas o česko-slovenský Superpohár, teda súboj víťaza MOL cupu Slavie Praha a Slovnaft cupu Spartaku Trnava.

Po 24 rokoch sa z iniciatívy SFZ a FAČR v júni 2017 obnovila tradícia spoločnej súťaže niekdajšej federácie, čím sa nadviazalo na obdobie rokov 1960 až 1993, k čomu prispelo aj to, že obe domáce pohárové súťaže majú rovnakého hlavného sponzora.

V I. ročníku obnoveného česko-slovenského Superpohára vyhral Fastav Zlín po jedenástkovom rozstrele nad bratislavským Slovanom (1:1, 6:5 na 11 m). “Stratili sme zápas slabou efektivitou a nezvládnutým záverom,“ hodnotil duel vtedajší tréner Slovana Ivan Vukomanovič. „Prvý polčas vyznel jednoznačne pre Slovan, po prestávke sme museli pritvrdiť, potom sa náš výkon zlepšoval. Za druhý polčas sme si zaslúžili streliť vyrovnávajúci gól. Stretnutie vygradovalo a diváci si mohli užiť dobrý adrenalín pri pokutových kopoch, ktoré sú vždy lotériou,“ vyjadril sa kouč z lavičky moravského tímu Bohumil Pánik.

Minulý rok zápas o Superpohár Slovan Bratislava – Slavia Praha zrušili po tom, ako o tomto kroku rozhodli Krajské riaditeľstvo PZ SR a mestská časť Bratislava-Nové Mesto, ktoré si vyhodnotili zvolený dátum stretnutia, konanie ďalšej akcie na území Bratislavy v rovnakom čase a rizikovosť fanúšikovských skupín oboch táborov a siahli k verejnosti pre verejnosť nie príjemnému počinu.

Tohtoročný zápas Spartak Trnava – Slavia Praha tak nadväzuje na stretnutie pred dvoma rokmi. “Zápas o česko-slovenský Superpohár pohár má všetky predpoklady, aby naplnil očakávania, ktoré do neho všetci spoločne vkladáme. Som presvedčený, že za prispenia všetkých aktérov, od hráčov na ihrisku až po fanúšikov v hľadisku, sa to podarí. Želám si, nech novú futbalovú sezónu všetci spoločne odštartujeme skvelým futbalovým zážitkom,“ prihovára sa všetkým fanúšikom i aktérom prezident SFZ Ján Kováčik.

“Stretnúť sa v súťažnom zápase s českým víťazom pohára, ktorý je zároveň majstrom, je ojedinelá príležitosť a veľmi sa všetci naň tešíme. Superpohár bude vlastne naším prvým oficiálnym zápasom v novej ére a prajem si, aby dopadol dobre. O to viac, že hráme na našom štadióne, kde sa môžeme predstaviť skvelým trnavským fanúšikom,“ povedal Milan Cuninka, riaditeľ FC Spartak Trnava.
„Som rád, že sa nám podarilo dohovoriť sa s klubmi, partnermi a organizátorom, Slovenským futbalovým zväzom, a po ročnej pauze môžeme futbalovým fanúšikom oboch krajín ponúknuť opäť tento formát veľmi prestížneho duelu,“ vyjadril sa predseda FAČR Martin Malík. 

“Skvelé, že sa podarilo nájsť vhodný termín pre zápas o prestížnu trofej a som veľmi rád, že Slavia Praha je aktérom tohto duelu. Stretnutie so Spartakom Trnava vnímam ako ideálnu príležitosť previerky našej kvality – silný súper, pekný štadión,” komentoval sobotňajší duel tréner českého tímu Jindřich Trpišovský.

Rozhodcami zápasu sú Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko, štvrtým je Boris Marhefka.  

Zápas musí mať víťaza, v príprave nerozhodného výsledku po 90 minútach riadneho hracieho času nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu v zmysle pravidiel futbalu. 

Počas zápasu môže každý tréner využiť 6 striedaní.

Zápas sa hrá v sobotu 6. júla o 18:00 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.


Značky
Klub
Spartak Trnava
súťaž
česko-slovenský Superpohár
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.