SSSF - Deti z Miloslavova a Marianky na návšteve v Sieni slávy

Posledná aktualizácia 25.8.2019 10:01

BRATISLAVA (SFZ) - Do priestorov Siene slávy slovenského futbalu zavítali v priebehu minulého týždňa mladí futbalisti a futbalistky z Miloslavova, o tri dni neskôr si pozreli expozíciu Siene slávy aj deti z futbalového kempu v Marianke.

Letné prázdniny sú obdobím, kedy futbalové kluby ponúkajú mladým futbalistom a futbalistkám letné tábory a futbalové kempy, v ktorých pod dohľadom trénerov pilujú svoje futbalové zručnosti, ale nájde sa čas aj na aktívny oddych a v prípade kempov v Miloslavove a v Marianke – aj na návštevu Siene slávy slovenského futbalu.   

Viac ako dvadsaťčlenná skupina z Miloslavova, vedená trénerom Miroslavom Snopekom, si dohodla termín návštevy minulý utorok (13.8.). OŠK Miloslavov zorganizoval počas leta letný tábor pre kategórie U13 a U15. "Rozhodli sme sa pricestovať a umožniť deťom zoznámiť sa s históriou slovenského futbalu, pozrieť zaujímavé artefakty, zoznámiť sa s najslávnejšími menami slovenského futbalu,“ prezradila počas návštevy zástupkyňa OŠK Miloslavov Lucia Snopeková.  

O tri dni neskôr (piatok 16.8.) zavítali do Bratislavy deti z neďalekej Marianky. Tamojší funkcionári  organizujú od roku 2017 pre deti futbalové kempy pre deti od 6 do 12 rokov a ani tentoraz si v sprievode trénera Maria Bubniča nenechali ujsť príležitosť nazrieť do Siene slávy. A na počudovanie, aj medzi tak mladými futbalistami sa našli takí, ktorí dokázali z voleja vysypať výsledky Slovákov na MS 2010! Ba čo viac, deň pred cestou do Bratislavy sa deti stretli osobne s držiteľom bronzovej medaily z ME 1980 a účastníkom MS 1982 – Jozefom Barmošom. V Sieni slávy si potom mohli pozrieť tiež jeho tašku zo svetového mundialu v Španielsku, či originálny brazílsky dres, ktorý si Jozef Barmoš vymenil po zápase Brazílie s Československom v roku 1978 na slávnej Maracane v Rio de Janeiro.

Po milej návštevách detí z Miloslavova a Marianky sú v priestoroch Siene slávy slovenského futbalu očakávaní a vítaní ďalší návštevníci a fanúšikovia slovenského futbalu, každý pracovný deň v čase od 08:00-16:00. Po dohode je návšteva možná aj počas víkendov a mimo uvedených návštevných hodín. Termíny návštevy a odborný výklad objednávajte na e-mailovej adrese: peter.zeman@futbalsfz.sk., prípadne na telefónnom čísle 0905 529 128. Tešíme sa na vás.


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Projekt
Sieň slávy slovenského futbalu
keywords
OŠK Miloslavov
keywords
Marianka
Osoba
Mario Bubnič
Osoba
Miroslav Snopek
Osoba
Lucia Snopeková
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.