EL – Postup Slovana a Trenčína, koniec Dunajskej Stredy

štvrtok, 02.08.2018
|
Posledná aktualizácia 02.8.2018 22:26

BRATISLAVA (SFZ/TASR) – Vo štvrtok si dvaja slovenskí zástupcovia v Európskej lige vybojovali postup do 3. predkola. Ďalšie boje v európskom pohári číslo dva budú zvádzať ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Svoju púť Európou skončil DAC Dunajská Streda. Slovanisti sa v boji o play-off stretnú s rakúskym Rapidom Viedeň a Trenčania narazia na holandský Feyenoord Rotterdam.


BRATISLAVA (SFZ/TASR) – Vo štvrtok si dvaja slovenskí zástupcovia v Európskej lige vybojovali postup do 3. predkola. Ďalšie boje v európskom pohári číslo dva budú zvádzať ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Svoju púť Európou skončil DAC Dunajská Streda. Slovanisti sa v boji o play-off stretnú s rakúskym Rapidom Viedeň a Trenčania narazia na holandský Feyenoord Rotterdam.

AS Trenčín - Górnik Zabrze 4:1 (2:0)

Góly: 20. a 90. Čatakovič, 10. Angulo (vlastný), 59. Azango – 61. Smuga.
ŽK: El Mahdioui - Matuszek, 1897 divákov.
Rozhodcovia: Hobber Nilsen - Ytterland, Bashevkin (Nór.)
/prvý zápas 1:0, do 3. predkola postúpil AS Trenčín/
Trenčín: Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa - Čatakovič, El Mahdioui (90.+ Van Arnhem), Zubairu - Sleegers, Mance (90.+ Umeh), Azango (86. Bukari)
Zabrze: Loska - Wolniewicz, Wisniewski, Suarez, Gryszkiewicz - Liszka (46. Smuga), Matuszek, Žurkowski, Urynowicz (46. Nowak) - Angulo, Jimenez (73. Ryczkowski)

HLASY PO ZÁPASE
Marcin Brosz, tréner Zabrze: "Pre nás v klube je toto ťažká chvíľa a musíme sa z toho dostať. Chceli sme ísť rozhodne ďalej. V druhom zápase bol rozdiel medzi oboma mužstvami badateľnejší, ale prispel k tomu aj prvý gól. Postúpil lepší tím, nie je o čom polemizovať."
Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Nebolo to pre nás ľahké stretnutie, náskok 1:0 býva zradný. Chceli sme na súpera vytvoriť tlak, čo sa nám v prvom zápase nedarilo, teraz to bolo lepšie. Pre mňa je dôležité, že sme skórovali po rôznych herných situáciách. Po polčase som hovoril chalanom, že hráme tak, ako by to bolo stále 0:0. Čaká nás Feyenoord, chceme aj proti nemu ukázať náš potenciál."
Igor Šemrinec, brankár Trenčína: "Zápas sa vyvíjal presne podľa našich predstáv. Dali sme prvý gól, čo bolo veľmi dôležité. Pred nami je teraz Feyenoord, čo je veľká výzva, ale ešte predtým musíme odčiniť prehru z prvého kola Fortuna ligy."
Lukáš Skovajsa, obranca Trenčína: "Tento zápas bol o tom, kto dá prvý gól. Boli sme to my a to nás nakoplo. Dali sme potom pekné góly, zaslúžene sa tešíme z postupu. Nemali sme sa čoho báť ani po inkasovanom góle, boli sme si vedomí našej kvality."

Dinamo Minsk - FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (1:0)

Góly: 19. a 58. Nikolič, 47. Chvasčinski, 51. Ivanov (z 11 m) - 73. K. Vida.
ŽK: Ivanov, Šitov, Chvasčinski - Kone, Herc, Kalmár, Koštrna.
Rozhodovali: Munukka - Honkanen, Nykänen (všetci Fín.), 9450 divákov.
Minsk: Gorbunov - Begunov, Galovič, Švecov, Rocha, Šitov - Korzun, Yahaya - Nikolič (78. Trebotič), Chvasčinski (57. Gurenko) - Ivanov (61. Makas)
Dunajská Streda: Macej - Koštrna (78. Špiriak), Huk, Kone (18. Šatka), Davis - Herc, Ljubičič, Kalmár - M. Vida, Bayo (40. Divkovič), K. Vida
/prvý zápas 3:1, Dinamo Minsk postúpilo do 3. predkola/

HLAS PO ZÁPASE
Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: „Opäť gratulujem Dinamu, jeho úroveň počas celého zápasu bola pre nás príliš vysoká. Často sme strácali loptu, hrali sme na riziko, ktoré nám nevyšlo. Po druhom a treťom góle bolo po zápase. V prvom zápase sme mali nejaké šance, v odvete žiadnu.“

Slovan Bratislava - FC Balzan 3:1 (1:0)

Góly: 70. a 71. Šporar, 7. Čavrič - 77. Cadu
ŽK: Šulla, Hološko, Božikov - Božovič, Kaljevič, Cadu, Šljivič.
Rozhodovali: Boucaut - Conotte, Cremers (všetci Belg.), 4176 divákov.
/prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpil Slovan/
Slovan Bratislava: Šulla - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - Nono - Savičevič (82. De Kamps), Dražič (87. Hološko), Moha – Čavrič (75. Cmiljanič), Šporar
FC Balzan: Sultana - Božovič, Johnson, Serrano, Bezzina (83. Majdevac) - Šljivič, Lepovič (75. Correa) - Ljubomirac, Cadu, Lecao (62. Effiong) – Kaljevič

HLASY PO ZÁPASE
Martin Ševela, tréner ŠK Slovan Bratislava: "Nehrá sa na dominanciu, ktorá bola opäť na našej strane, ale na góly. Vyšiel nám vstup do zápasu, ujali sme sa vedenia, ale súper hru neotvoril. Sami sme si to skomplikovali za stavu 3:0, ale postupový cieľ sme splnili a to je hlavné. Asi si musíme prejsť aj takýmito zápasmi a emóciami. Rapid nebude jednoduchý súper, pred dvoma rokmi som proti nemu viedol Trenčín. Doma sme prehrali 0:4, keď sme hrali naivne a súper nás trestal gólmi z brejkov. Víťazstvo 2:0 vo Viedni už nám nebolo nič platné."
Andraž Šporar, útočník ŠK Slovan Bratislava: "Bol to náročný zápas, ale jeho väčšiu časť sme mali pod kontrolou. Po znížení súpera na 1:3 sme trochu znervózneli a museli sme o postup bojovať, ale myslím, že sme boli jednoznačne lepší a zaslúžene ideme ďalej. Najskôr sa sústredíme na zápas s Michalovcami, až potom sa budeme pripravovať na Rapid Viedeň."
Marko Micovic, tréner FC Balzan: "Zápas rozhodol prvý rýchly gól a naše hrubé chyby. Prišli sme do Bratislavy pokúsiť sa o prekvapenie. Chceli sme kontinentálnej Európe ukázať, že vieme hrať kvalitný futbal, a že výhra v prvom zápase nebolo náhodné. Slovan má kvalitný káder a postúpil zaslúžene, lebo si vytvoril veľa šancí. Individuálna kvalita bola na jeho strane. Slovanu gratulujem, ale gratulujem aj mojim hráčom, ktorí odovzdali na ihrisku všetko." 
Vladimir Simovič, športový riaditeľ FC Balzan: "Vedeli sme, že hráme proti väčšiemu klubu ako sme my. Slovanu gratulujem k postupu a držím mu palce proti Rapidu Viedeň. My sme odohrali dva výborné zápasy. Boli otvorené, mali sme svoje šance." 


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
EurópskaLiga
Mohlo by vás zaujímať

Rozhodkyňa ZUZANA VALENTOVÁ – Príde z ME 19 domov až na konci mesiaca?

16.7.2019 14:02

SFZ/ROZHODCOVIA – Ako to je po novom so striedaním, múre či kartách pre trénerov?

16.7.2019 16:25

SR A – Haraslín po zisku poľského Superpohára: Víťazstvo sme oslávili v šatni

15.7.2019 15:19

II. liga – Pred novou sezónou sa stretli zástupcovia klubov a popriali si veľa šťastia

14.7.2019 07:56

EL - Remíza DAC s Cracoviou, Ružomberok a Trnava so zhodnými prehrami 0:2

11.7.2019 22:37

Ján Zlocha, Satinský medzi futbalista, je od stredy knižnou Belasou legendou

11.7.2019 15:24

PREZIDENTSKÝ POHÁR – Z novej súťaže vzíde najlepší amatérsky tím

11.7.2019 09:09

SFZ – Trénerom reprezentačnej osemnástky je Stanislav Macek

11.7.2019 15:32

MÁRIA SÚKENÍKOVÁ - Ženský futbal napreduje, to musia uznať aj jeho neprajníci

09.7.2019 15:49

Stanovisko SFZ k problémom s občerstvením počas Superpohára

09.7.2019 12:48

ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR - Turňa a Rusov sa zhodujú: Slavia ukázala kvalitu

11.7.2019 20:52

ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR – Trofej zaslúžene pražskej Slavii

09.7.2019 12:48

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.