INTERNACIONÁLI SR a KLK – Neporaziteľnú Fuengirolu zdolali Slováci 3:2

Nedeľa, 21.4.2024 09:04 | Posledná aktualizácia 23.4.2024 08:32
Internacionáli SR a KLK pred zápasom s A.V.F. Fuengirola (20.4.2024).
autor: Michal Dutka

FUENGIROLA (SFZ) – Internacionáli SR a KLK zdolali vo včerajšom exhibičnom zápase (sobota 20.4.) majstra španielskej ligy veteránov, A.V.F. Fuengirola 3:2. Súper, ktorý počas play-off domácej súťaže neinkasoval ani jeden gól lovil loptu zo siete hneď trikrát.

FUENGIROLA A.V.F - INTERNACIONÁLI SR A KLK 2:3
Góly SR a KLK:
20. Hološko, 65. Medveď, 70. Semeník
ŽK: Nikto
Internacionáli SR a KLK: Lipčák - Kinder, Glonek, Laurík, Pecko, Michalík, Had, Zvara, Breška, Jakubko, Hološko (Kožlej, Orabinec, Šimon, Hollý, Hanc, Medveď, Semeník) Tréner: Ladislav Molnár

Zápas pod záštitou ministra cestovného ruchu a športu Dušana Keketiho a veľvyslanca SR v Španielsku jeho excelencie Juraja Tomagu otvoril čestným úvodným výkopom legendárny Antonín Panenka. Našu ľavú stranu však od začiatku sužovali problémy - už po pár minútach musel z ihriska odísť zranený obranca Vladimír Kinder, ktorého po chvíli nasledoval univerzál Marián Had. Slováci sa však nenechali zraneniami zdecimovať a dlho neprekonanú obranu domácich pokoril v prvom polčase Hološko. Mladší a behavejší súper však zápas otočil a tréner Ladislav Molnár siahol po náhradníkoch – postupne poslal do hry Tomáša MedveďaRóberta Semeníka, ktorí strhli súboj na našu stranu. Po vôli tak urobili aj väčšine divákov, väčšina z ktorých povzbudzovala práve Slovákov.

Nesmieme opomenúť ani polčasovú prestávku, v ktorej si tímy zmerali sily v penaltovom rozstrele. V československých farbách pri spomienke na finále ME1976 nastúpila aj trojica Karol Dobiáš, Ladislav Jurkemik Antonín Panenka. Do bránky sa postavil minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi. Najväčším ťahákom bol samozrejme práve legendárny Panenka, ktorý svojím klasickým „Vršovickým dloubáčkom“ nedal súperovmu brankárovi žiadnu šancu.