EL – Trnava na jeseň v pohárovej Európe, dozvedela sa mená súperov v základnej skupine

piatok, 31.08.2018
|
Posledná aktualizácia 31.8.2018 13:52

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Rok 2018 sa zapíše zlatým písmom do histórie FC Spartak Trnava. Po zisku majstrovského titulu sa predstavia na jeseň „bíli andeli“ aj v základnej skupine Európskej ligy.


TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Rok 2018 sa zapíše zlatým písmom do histórie FC Spartak Trnava. Po zisku majstrovského titulu sa predstavia na jeseň „bíli andeli“ aj v základnej skupine Európskej ligy.

Je rozhodnuté, dobojované. Slovenský majster sa rozlúčil s Ligou majstrov v 3. predkole po vyrovnanom súboji s CZ Belehrad, no v play-off si poradil so slovinským NK Olimpija Ľubľana a zaknihoval historický postup do skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže. Prvý v novodobej histórii slovenského futbalu pre FC Spartak Trnava. Po zápase sa z tvárí hráčov zračila úľava a radosť. Najvýstižnejšie to vyjadril kapitán Boris Godál: „Fantastické!“

Práve on otvoril skóre zápasu v 12. min a posunul Trnavu v tej chvíli už na dohmat k Európskej lige. „Pred zápasom nikto nehovoril o našom góle, skôr sa možno čakalo, že to ukopeme našou pozornou defenzívou. Gól nás povzbudil, súper musel streliť v tej chvíli až tri góly a to sa nám často nestáva. Bol psychickou vzpruhou, mrzelo ma, že sme inkasovali lacný gól na konci polčasu, súperovi sme dali nádej. Som rád, že sme zápas doviedli do postupového konca. Po titule sa tešíme z ďalšieho skvelého úspechu. Myslím si, že zaslúžene. Škoda, že sa k nám nepridal aj Trenčania, hrajú iným štýlom a určite by si postup tiež zaslúžili. Som rád, že som súčasťou tohto tímu a mohol som byť pri oboch veľkých úspechoch trnavského futbalu.“

Kouč Radoslav Látal považuje Godálov z hľadiska postupu za rozhodujúci. „Bol mimoriadne dôležitý a kľúčový pre vývoj zápasu. Chceli sme doma streliť gól, to sa nám podarilo a potom to už mali hráči Ľubľane ťažšie. Postup do Európskej ligy je splneným snom. Ťažko opísať pocity,“ povedal v skratke ešte pred odchodom na tlačovú konferenciu.

Trnavu potiahne na medzinárodnej scéne tromf v osobe Mareka Bakoša. Útočný hrot s bohatými skúsenosťami z účinkovania v európskych pohároch v drese FC Viktoria Plzeň je v Trnave na hosťovaní. „Do Trnavy som prišiel s cieľom pomôcť vybojovať postup do pohárov. Trošku ma mrzí Liga majstrov. Pred dvomi týždňami sme boli po dueli s Belehradom sklamaní, na druhej strane, dnes sme šťastní, že Európska liga sa bude hrať v Trnave a ľudia, ktorí boli aj dnes na štadióne, si ju budú môcť užiť. Určite si ju zaslúžia.“ Čo bolo podľa posily z Plzne pre dosiahnutie postupu najdôležitejšie? „Pozitívna atmosféra. Po titule sa klub a hráči viezli na pozitívnej vlne, verili, že tento cieľ je možné zvládnuť a nakoniec sme sa dočkali. Okrem najvernejších v to asi nikto nedúfal, pre Trnavu je to fantastický úspech.“

Spartak ťahá od začiatku sezóny dvojzápasový „anglický“ režim. Počas týždňa európske poháre, cez víkend liga. Podľa slov gólmana Martina Chudého si však hráči a realizačný tím priestor na malú oslavu postupu predsalen nájdu. „Dopoludnia si to vychutnáme, no už v piatok a potom v sobotu sa budeme pripravovať na ligový duel v Trenčíne.“ Po zápase sa skloňovali aj mená eventuálnych súperov Trnavy v základnej skupine. „Rád by som si zahral na nejakom väčšom štadióne. Mám rád FC Chelsea. V hre je aj Arsenal, či AC Miláno. Ja si prajem jeden silný tím, ale preferujem pragmaticky  čo najľahších súperov, aby sme mali reálnu šancu na postup. Prečo hrať s mimoriadne silnými a prehrávať? Radšej si prajem súperov, s ktorými dokážeme odohrať vyrovnanú partiu, potešiť divákov a dosiahnuť na body,“ povedal na margo možných súperov Trnavy Martin Chudý.

Trnavčania sa napokon predstavia v základnej D-skupine Európskej ligy 2018/19 a stretnú s belgickým Anderlechtom Brusel, tureckým Fenerbahce Istanbul a chorvátskym Dinamom Záhreb. Pre fanúšikov bude zaujímavé meranie síl proti tureckému súperovi, v ktorého drese hrá aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel. Štyridsaťosem tímov bolo rozdelených do 12 štvorčlenných skupín, najlepší dvaja z každej skupiny si zabezpečia postup do jarnej časti Európskej ligy. 


Peter Zeman
Značky
Klub
fc spartak trnava
keywords
postup
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner