ELITE ROUND WU19 - Angličanky si bez problémov poradili so Slovenkami

Piatok, 6.4.2018 16:50 | Posledná aktualizácia 9.4.2018 07:33

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Aj v druhom zápase Elite Round slovenské futbalistky do 19 rokov utŕžili vysokú prehru. Po osemgólovej nádielke od rovesníčok z Nemecka, nestačili v piatok naše hráčky ani na Angličanky, s ktorými prehrali 0:6.​​​​​

ANGLICKO WU19 – SLOVENSKO WU19 6:0 (3:0)
Góly:
17. a 21. Ngunga, 28. Cain, 62. Allen, 78. Toone (z 11 m), 86. Hayles.
R: Antoniou (GRE), Koutsoumpou (GRE), Milanova (MKD).
Anglicko WU19: Ramsey - Pattinson, Morgan, Eaton-Collins, Allen – Ngunga (87. Palmer), Hemp (69. Jones), Rayner, Schofield, Cain (76. Hayles) - Toone.
Slovensko WU19: Gyomraiová – Mráziková, Vagaská, Gmitterová, Lukáčová – Dianišková, Kopčová – Tesáková, Bieliková, Jančová (90.+ Pirťanová) – Žemberyová.

Slovenky hrali prvých 15 minút so zabezpečenou obranou. Stíhali dostupovať súperky, čím prerušovali ich útočné snahy. V 17. minúte však hráčka Anglicka Ngunga vystihla našu malú domov, obišla brankárku Gyomraiovú a do prázdnej bránky otvorila skóre. V tej istej minúte nebola ďaleko od druhého gólu, lenže jej strelu zlikvidovala zákrokom nohou Gyomraiová. Tá ťahala druhýkrát loptu zo svojej siete v 21. minúte, keď si Ngunga nabehla na kolmú loptu za obranu a pohotovo zakončila. Angličanky tlačili ďalej a z ďalšieho presného zásahu sa tešili v 28. minúte. Hemp poslala center naprieč našou šestnástkou, lopta našla Cain, ktorá strelou pod brvno upravila na 3:0. V 43. minúte ukázali aj slovenské dievčatá svoje futbalové umenie. Bieliková potiahla loptu a posunula ju na Žemberyovú. Jej strelu zvnútra šestnástky vytlačila na roh až brankárka Anglicka Ramsey.

V druhom polčase si Angličanky vytvorili ďalšie šance. No gólovo zužitkovali až tú v 62. minúte, keď útok zakončila strelou Allen. V 68. minúte preukázala svoj prehľad v hre Ngunga, keď kolmicou vysunula Cain. Gyomraiová loptu zastavila nohou. V 78. minúte odpískala rozhodkyňa stretnutia Antoniou pokutový kop pre Anglicko. Úspešne ho využila kapitánka súpera Toone. Gyomraiová smer strely vystihla, ale loptu už nedokázala vytesniť. V 86. minúte sa Angličanky tešili z ďalšieho gólu. Na 6:0 uzavrela skóre Hayles.

V druhom piatkovom stretnutí zdolali nemecké futbalistky do 19 rokov hráčky Izraela 3:0. Nemky vedú 2. skupinu o skóre pred Angličankami. Práve medzi týmito družstvami sa v ich vzájomnom súboji rozhodne o postupujúcom na tohtoročné majstrovstvá Európy vo Švajčiarsku. Slovenské reprezentantky čaká v pondelok o 11.00 v Senci záverečný duel skupiny proti Izraelu.

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (tréner):
„Góly sme dostali po individuálnych chybách. Predviedli sme lepší výkon ako v prvom zápase. Súper nás neprekvapil, boli sme dobre pripravení, škoda, že sme to nezvládli lepšie. Nechystali sme sa jednotliva na hráčky Anglicka, ale celkovo na ich systém, ktorý predvádzajú. Snažili sme sa o svoju hru.“