FL / II. liga – Úvodný barážový zápas pre Seničanov

Utorok, 25.5.2021 17:15 | Posledná aktualizácia 25.5.2021 18:26

autor: Ján Krošlák, zdroj: TASR

ZVOLEN (SFZ) – Prvý barážový zápas o Fortuna ligu medzi MFK Dukla Banská Bystrica – FK Senica lepšie zvládli hostia. O víťazstve Záhorákov 2:1 vo Zvolene, kde hrajú Banskobystričania domáce stretnutia počas rekonštrukcie Štiavničiek, rozhodol Tomáš Malec. Ten sa tešil z gólov v 23. a 49. minúte. Za domácich korigoval stav v 63. minúte Lukáš Laksik.

Na prvý vzruch v zápase si fanúšikovia museli počkať do 23. min a hneď bol z toho gól. V radoch Dukly došlo k nedorozumeniu medzi brankárom Hruškom a jeho spoluhráčmi Vajdom s Noskom, všetci traja sa zrazili. Ich zaváhanie využil Malec, ktorý poslal loptu do prázdnej bránky – 1:0. V ďalších minútach sa oba kluby ešte dostali niekoľkokrát do predfinálnej fázy, ale bránku neohrozili.

Omnoho viac futbalových momentov videli fanúšikovia po prestávke. Najskôr v 49. min zvýšil na 2:0 Malec. Loptu k nemu vyrazil po Majdanovom pokuse brankár Hruška. Malec obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a poslal ju do prázdnej banskobystrickej svätyne. V 62. min sa dostal do šance hosťujúci Košťál. S jeho strelou si Hruška poradil. Následne platilo staré futbalové príslovie – „nedáš, dostaneš“. V 63. min gólman hostí Vliegen neskrotil zakončenie Polievku spoza šestnástky, loptu za čiaru dorazil Laksik, ktorého poslal tréner Stanislav Varga na ihrisko iba štyri minúty pred tým – 1:2

Ten istý hráč dokázal dostať loptu do siete efektnými nožničkami aj v 71. min, ale po zasiahnutí systému VAR, ktorý mali rozhodcovia na čele s hlavným Michalom Očenášom k dispozícii, sa stav nemenil.

Skóre na 2:1 pre Senicu svietilo na svetelnej tabuli aj po záverečnom hvizde, lepšiu východiskovú pozíciu majú pred piatkovou odvetou hráči trénera Karola Praženicu. Zápas od 17.00 h naživo odvysiela Futbalnet.tv.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA – FK SENICA 1:2 (0:1)
63. Laksik – 23. a 49. Malec
ŽK: Gallovič, Majdan
Rozhodoval: Očenáš
Banská Bystrica: Hruška – Lukáčik, Kupčík, Nosko, Migaľa, Vajda (46. Kvocera), Starší, Richtárech, Willwéber, Polievka, Vujoševič (59. Laksik). Tréner: Stanislav Varga
Senica: Vliegen – Addo, Nemec, Asanovič, Šimčák, Majdan, Gallovič (72. Gamboš), Košťál, Guba (90. Mašulovič), Turčák (65. Duda), Malec. Tréner: Karol Praženica

Hlasy po zápase
Stanislav Varga (tréner MFK Dukla Banská Bystrica):
„Sme smutní, že sme prehrali. Chlapci odviedli to, čo mali. Hrali sme proti prvoligovému mužstvu. Prvý inkasovaný gól bol hlúpy a v zápase rozhodol proti nám aj VAR. Možno by to potom bolo iné a stav by bol v danom momente už 2:2 a boli by sme viac na koni. Lenže VAR rozhodol, že tam bol ofsajd, ja som ho z lavičky nevidel, ale asi bol. Chlapci šli potom psychicky dole, ale za druhý polčas sa nemajú za čo hanbiť. Pred sebou máme ešte 90 minút, skúsime zabojovať.“

Karol Praženica (tréner FK Senica): „Bol to veľmi ťažký zápas, tieto barážové stretnutia sú nevyspytateľné. Prvý krok sa nám podarilo spraviť a o tri dni máme odvetu. Verím, že sa na ňu dobre pripravíme a zvládneme ju. Banská Bystrica má kvalitné mužstvo, vedúcu priečku v II. lige stratila v závere sezóny, je to náročný súper. V odvete chceme dosiahnuť taký výsledok, ktorý nám zaručí zotrvanie vo Fortuna lige aj v nasledujúcom ročníku.“