FUTSAL – Nominácia Slovenska na kvalifikačný dvojzápas s Gréckom

Posledná aktualizácia 01.3.2021 00:23

zdroj: futsalslovakia.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia má za sebou úvodné dva zápasy kvalifikácie o postup na ME 2022 v Azerbajdžane (1:4) a s Moldavskom (4:4). Na dvojzápas s Gréckom (4. marca v Bratislave a 7. marca v Aténach) nominoval trénera Marián Berky 20-členný káder.

V zápase s Moldavskom sme chceli tri body, nakoniec sme boli radi aj za ten jeden. Chýbal nám pohyb, niektorí sa nepriblížili svojim možnostiam. Na druhej strane, museli sme sa zaobísť bez viacerých opôr, točili sme menej hráčov, na mnohých doľahla únava z dvoch náročných zápasov, a tiež z cesty z Azerbajdžanu. Rozhodlo premieňanie šancí, efektivita je naša najväčšia slabina,“ posťažoval sa tréner Berky krátko po tom, čo jeho zverenci vydolovali v stretnutí s Moldavskom v Poprade gólom v závere duelu remízu 4:4.

Ak chce pomýšľať na postup na ME 2022, ďalšiu bodovú stratu si jeho tím v blížiacom sa dvojzápase s Gréckom nebude môcť dovoliť. Opierať sa bude o jedenásť legionárov na čele s hviezdou Santa Colomy Tomášom Drahovským, ktorého v Španielsku vyhlásili za najlepšieho hráča mesiaca január. O nutnosti šesťbodového zisku hovorí aj hráč českého FK Chrudim, Martin Doša: „Potrebujeme ísť krok po kroku a naplno bodovať v nasledujúcich zápasoch. Získať šesť bodov v zápasoch s Gréckom je naša malá povinnosť. Samozrejme, voči súperovi máme rešpekt a pokoru, ale myslím si, že sme trochu inde ako oni. Mali by sme tieto dva zápasy vyhrať. Potom postupový kľúč bude jednoduchší, nakoľko niektoré tímy z ostatných skupín dvakrát remizovali, čo nám hrá do kariet,“ povedal pre web futsalslovakia.sk.

Slováci na záverečnom turnaji MS alebo ME v doterajšej histórii ešte neštartovali. Aktuálne sa im núka, po úprave kvalifikačného formátu, jedinečná príležitosť vybojovať si miestenku na európskom šampionáte 2022, ktorého hostiteľom budú od 9. januára do 6. februára budúceho roka holandské mestá Amsterdam a Groningen. Na záverečný turnaj postúpia ôsmi víťazi kvalifikačných skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest, doplní ich domáce Holandsko.

Kvalifikačný zápas Slovensko – Grécko je na programe vo štvrtok 4. marca o 17:30 v Bratislave, odveta o tri dni neskôr (v nedeľu 7. marca) o 17:00 SEČ v Aténach. Domáce stretnutie budú môcť sledovať televízni diváci vo štvrtok 4. marca od 17:25 v priamom prenose na Dvojke.

Kapitán Tomáš Drahovský v zápase s Moldavskom.
zdroj: futsalslovakia.sk

NOMINÁCIA

BRANKÁRI:
Milan Herko (MŠK Žilina FUTSAL), Marek Karpiak (SK Slavia Praha futsal), Richard Oberman (Mimel Lučenec), Marek Kušnír (Ridob MIBA Banská Bystrica)

HRÁČI:
Tomáš Drahovský (Santa Coloma), Gabriel Rick, Peter Kozár, Martin Zdráhal (všetci SK Interobal Plzeň), Martin Doša (FK Chrudim), Anton Brunovský, Daniel Čeřovský, Matúš Kyjovský, Martin Směřička, Peter Serbin (všetci Mimel Lučenec), Matúš Ševčík, Filip Vaktor (SK Slavia Praha futsal), Dušan Rafaj (FOFO Bratislava 1984), Patrik Zaťovič (GSF Gliwice – Futsal), Vojtech Turek (CLN CUS Molise), Marko Hudaček (VfL 05 Hohenstein-Ernstthal)

NÁHRADNÍCI:
Kristián Medoň (Red Devils Chojnice), Dominik Ostrák (FC Rapid Ústí nad Labem), Róbert Greško (Mimel Lučenec), Marek Belaník, Marián Hudek (MŠK Žilina FUTSAL)

REALIZAČNÝ TÍM:

Tréner: Marián Berky
Asistent trénera: Richard Bačo
Vedúci tímu: Peter Kočiš
Lekár: Roman Križan
Fyzioterapeuti: Alexander Sebestyén, Oliver Miklovič
Vedúci výpravy: Marek Kováčik
PR manažér: Matej Kubove

TABUĽKA 2. KVALIFIKAČNEJ SKUPINY:

1. Azerbajdžan          2  2  0  0  7:1  6
2. Moldavsko           2  1  1  0  7:5  4
3. SLOVENSKO       2  0  1  1  5:8  1
4. Grécko             2  0  0  2  1:6  0

Tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Marián Berky.
zdroj: futsalslovakia.sk
Značky
Autor
Peter Zeman
Osoba
Marián Berky
Osoba
Martin Doša
Reprezentácia
FUTSAL SR A
keywords
Kvalifikácia ME 2022
keywords
Grécko
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

09.4.2021 12:25

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.