FUTSAL – Po výraznej prehre naše postupové šance na MS mizivé

Piatok, 15.12.2023 06:20 | Posledná aktualizácia 17.12.2023 08:38
Slovenský tím v Lavale.
autor: SIMON BARTH, zdroj: SFZ

LAVAL (SFZ) - Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v zápase C-skupiny elitného kola kvalifikácie MS 2024 na palubovke Francúzska vysoko 1:7 a jej šance na postup sa pohybujú už len v teoretickej rovine. Domácim výrazne k víťazstvu pomáhalo aj viac ako 3100 divákov v Espace Mayenne hale.

Absencia kľúčových hráčov Tomáša Drahovského a Martina Došu sa ukázala ako veľký problém, domáci si za potrebným víťazstvom šli od úvodných sekúnd.

Zápasový účet otvoril už v 41. sekunde kapitán Les Bleus Mohammed, v 6. min pridal druhý gól Belhaj. V polovici I. polčasu prišlo nešťastných 38 sekúnd a dva vlastné góly v sieti Kušníra. Strelu Guiria si nešťastne tečoval za bránkovú čiaru Čeřovský, hala burácala aj po ďalšom nešťastnom teči Korčeka. Ešte do prestávky upravil na polčasových 5:0 Mauhoudine.

Po zmene strán sa Slováci predsa len viac osmelili a v  24. min Korček svojim prvým reprezentačným gólom vykresal malú iskričku nádeje na zmenu diania v zápase. Tú však presne o dve minúty zahasil svojim druhým gólom Mauhoudine. Presvedčivé víťazstvo Les Bleus podčiarkol Saadaoui.
Francúzom po víťazstve postúpili na svetový šampionát, z 1. priečky ich už nemôže nik zosadiť. Na MS postúpia priamo víťazi piatich skupín, štyria najlepší z druhých miest zabojujú o miestenku v play off.

Slováci zostali na 3. priečke, pokiaľ však Chorváti zdolajú doma Nemecko, definitívne stratia šancu kvalifikovať sa prvýkrát na majstrovstvá sveta. Zápasový program v kvalifikačnej skupine ukončia Berhykho zverenci v C-skupine duelom proti Chorvátsku v Leviciach 20. decembra o 18:30.

MARIÁN BERKY (tréner Slovenska): „Ušiel nám I. polčas, v ňom sa rozhodlo. Boli sme veľmi ustráchaní, nehrali sme vôbec aktívne. Francúzi ukázali, akú majú silu a zaslúžene vyhrali. Jedna generácia našich hráčov v reprezentácii končí, čaká nás obmena mužstva, musíme sa zamyslieť, ako ďalej. Duel nám ukázal, že nás čaká veľa roboty. Škoda našich nepremenených šancí, výsledok nemusel byť taký krutýFrancúzi si aj týmto výkonom postup na MS zaslúžili.“

FRANCÚZSKO - SLOVENSKO 7:1 (5:0), góly: 16. a 26. Mouhoudine, 1. Mohammed, 6. Belhaj, 11. Guirio, 12. Korček (vlastný), 32. Saadaoui - 24. Korček.
SLOVENSKO:
Kušnír - Greško, Směřička, Kozár, Zaťovič - Vaktor, Rick, Ševčík, Bačo, Ostrák, Medoň, Čeřovský, Korček.

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Chorvátsko - Nemecko 4:0 (2:0), góly: 3. Perič, 20. Sekulič, 22. Postružin, 31. Vukmir
Po tomto zápase bolo umiestnenie tímov definitívne, Slovensko skončilo na 3. mieste v skupine a prišlo o možnosť hrať o postup na MS.