FUTSAL – Reprezentácia SR na ceste do Francúzska v rámci prípravy na kvalifikáciu ME 2022

Posledná aktualizácia 02.12.2020 16:04
Futsalová reprezentácia pred odletom do Francúzska na letisku vo Schwechate (2.12.2020).
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia sa zišla na zraze v bratislavskom hoteli Premium a následne zamierila na letisko vo Schwechate, odkiaľ sa po trase Viedeň – Paríž presunie do dejiska dvoch prípravných stretnutí v rámci prípravy na budúcoročnú kvalifikáciu o postup na Euro 2022 v Holandsku. V piatok (4.12) nastúpi proti Francúzsku a o deň neskôr si zmeria sily s ligovým Sporting Paris. Pre koronavírus z pôvodnej nominácie vypadli Peter Kozár a Martin Doša.

Okrem tradičných opôr sa v nominácii tentoraz neobjavil ani univerzál a kapitán mužstva Tomáš Drahovský, ktorý si v FC Santa Coloma plní klubové povinnosti. Do Francúzska tak odcestovalo 14 hráčov. „Dá sa povedať, že vzhľadom k situácii v spoločnosti, kedy nie je nič nezvyčajné ak z kádra vypadnú dvaja až traja hráči, cestujeme v relatívne optimálnom zložení. Zápasy poskytnú šancu ďalším, predovšetkým mladým hráčom ukázať sa v dobrom svetle a zabojovať o finálnu nomináciu. Reč je o najmä o mladom Filipovi Vaktorovi. Nakoniec, možno budeme v podobnej situácii aj pred kvalifikačnými zápasmi, aj z tohto pohľadu vnímam blížiacu sa previerku vo Francúzsku ako cennú skúsenosť,“ komentoval stav kádra tréner Marián Berky.

Podľa jeho slov v tejto chvíli nie sú samotné výsledky zápasov najvyššou prioritou. „Priznám sa, že momentálne je na prvom mieste súčinnosť hráčov a tiež ich samotná výkonnosť. Na zraz prišli po dlhom čase, navyše bez zápasovej praxe, pevne verím, že sa to neprejaví negatívne na ich výkonoch.“

Francúzsko patrí medzi top európske výbery, po stretnutí s reprezentačným výberom nastúpia zverenci trénera Berkyho ešte proti ligovému Sportingu Paris. „Francúzsko by som prirovnal k Azerbajdžanu, s ktorým sa stretneme v kvalifikácii. Spomínané duely sú zároveň poslednou previerkou pred kvalifikačnými zápasmi, v rámci ktorých budeme bojovať na jar o postup spolu s Gréckom a Moldavskom. Cieľom je priamy postup z druhého miesta, v prípade úspešných výsledkov s Azerbajdžanom by sme mohli hovoriť aj o postupe z prvej priečky,“ dodal kouč slovenskej repre.

Tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Marián Berky.
zdroj: futsalslovakia.sk

Optimizmus a odhodlanie uspieť v kvalifikácii o postup na Euro vyjadril aj jeden z najskúsenejších hráčov aktuálneho kádra Gabriel Rick. „Poviem vám len jedno – ideme na sto percent postúpiť. Bude to ťažké, rešpekt a pokora musí byť, ale my to musíme konečne zlomiť, okrem postupu nič iné neberieme,“ netajil ambície okúsiť európsky šampionát v Holandsku skúsený, 31-ročný reprezentant, bývalý hráč pražskej Sparty a aktuálne hráč SK Interobal Plzeň.

Ligová súťaž v Česku je prerušená, v akom rozpoložení a forme pricestoval na zraz? „Ja sa cítim výborne, trénujem s mužstvom prakticky bez prestávky, verím si. Čo sa týka zvyšku mužstva, hráči Lučenca nastúpili na zápas v Lige majstrov, verím, že aj ostatní sú kvalitne pripravení. Francúzi patria medzi top osem tímov v Európe, neustále sa zlepšujú, na čom má zásluhu aj domáca liga. Dôkazom je angažovanie Ricardinha a ďalších svetových hráčov. Pre nás je to výborný súper, technicky na vysokej úrovni. Verím, že sa pobijeme nielen o dobré výsledky, ale tiež o nomináciu na spomínanú blížiacu sa kvalifikáciu Euro 2022,“ dodal na záver Gabriel Rick.

Slovenskí futsalisti sa po prílete do Paríža ubytujú v tréningovom centre Francúzskej futbalovej federácie v Claire Fontaine, zápasy proti Francúzsku a ligovému Sporting Paris sú na programe v piatok (4.12), resp. v sobotu 5.12.

Gabriel Rick v medzištátnom zápase proti Azerbajdžanu.
zdroj: TASR

NOMINÁCIA SR:

BRANKÁRI:
Marek Karpiak, Milan Herko, Richard Oberman

HRÁČI:
Gabriel Rick, Matúš Kyjovský, Martin Směřička, Marek Belaník, Marián Hudek, Matúš Ševčík, Martin Zdráhal, Daniel Čeřovský, Filip Vaktor, Dominik Ostrák, Marko Hudáček

PROGRAM ZÁPASOV:   
4.12. Francúzsko – Slovensko (19:00 )
5.12. Sporting Paris – Slovensko (19:00)

Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
FUTSAL SR A
Osoba
Marián Berky
Osoba
Gabriel Rick
keywords
Príprava kvalifikácia Euro 2022
keywords
Francúzsko
keywords
Futsal
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.