FUTSAL – V kvalifikácii ME 2022 pod Tatrami remíza s Moldavskom 4:4

Posledná aktualizácia 02.2.2021 19:41

POPRAD (SFZ) – V druhom zápase kvalifikácie o postup na MS 2022 vo futsale remizoval tím trénera Berkyho na domácej palubovke s reprezentáciou Moldavska 4:4.

SLOVENSKO – MOLDAVSKO   4:4 (2:2)

Góly
: 5. Směřička, 6., 36. Ševčík, 39. Drahovský – 7. Negara, 13. Lascu, 26. Nicolaiciuc, 35. Negara
ŽK: Hudek, Směřička – Tacot, Lascu
R: Boelen (Belgicko), Stauber (Rakúsko)

SLOVENSKO: Oberman – Doša, Směřička, Kyjovský, Drahovský (Herko, Karpiak – M. Ševčík, Hudek, Vaktor, Belaník, Čeřovský, Hudáček). Tréner: Marián Berky.
MOLDAVSKO: Chitoroagi – Negara, Burdujel, Lascu, Tacot (Burduja - Gurjui, Nita, Nicolaiciuc, Podlesnov, Stan, Cojocaru, Adam, A. Grigorescu). Tréner: Vladimir Vusatii.

Do zápasu vstúpili lepšie naši hráči a z aktívneho vstupu do zápasu vyťažili dvojgólové vedenie. V 5. min rozohrávali roh, po strele Drahovského nasmeroval loptu pred bránu Švčík a Směřička bol na správnou mieste – 1:0. Už o trinásť sekúnd ukázal prehľad v hre Doša, pred bránou našiel dobre postaveného Ševčíka a naše mužstvo viedlo 2:0. Súper nezložil zbrane a po odrazenej lopte od Obermana ju poslal do siete Negara. Hostia sa presadili pred prestávkou ešte raz, na ľavej strane si zbehol neobsadený Lascu a strelou k žrdi uzavrel polčasové skóre na 2:2.

V druhej časti hry najskôr Ševčík neprepálil z blízka gólmana Chitoroagi a prebrali opraty zápasu. Hralo sa na súperovej polovici, no v 26. min stratil loptu Doša a únik Burdujela zakončil strelou do prázdenj brány Nicolaiciuc. Tlak našich silnel. Neujal sa Ševčíkov volej, ani Belaníkova strela z diaľky, ani tečovaný pokus Směřičku a tak udreli Moldavci štvrtý raz. Z ojedinelého brejku prekonal Obermana Negara a hostia viedli 4:2. Iskierku nádeje vykresal o minútu neskôr bombou bodlom Ševčík a v hre bez brankára uzavrel po prihrávke Drahovský na konečných 4:4.

HLASY PO ZÁPASE:

Marián Berky (tréner SR): „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, chceli sme tri body, musíme byť vďačný aspoň za jeden. Viac sme sa spoliehali na Drahovského, chýbal nám pohyb, niektorí sa nepriblížili svojim možnostiam. Na druhej strane, museli sme sa zaobísť bez viacerých opôr, točili sme menej hráčov, na mnohých doľahla únava z dvoch náročných zápasov, a tiež z cesty z Azerbajdžanu. Rozhodlo premieňanie šancí, efektivita je naša najväčšia slabina.“

Martin Doša (hráč SR): „Mali sme výborný vstup do zápasu, hrali sme hore, strelili sme dva góly, potom sme nepochopiteľne poľavili, prišli sme o dvojgólový náskok. V niektorých situáciách sme potrebovali viac šťastia, sme radi za bod, v power-play sa nám podarilo vyrovnať na konečných 4:4. Potrebujeme ísť krok op kroku a naplno bodovať v nasledujúcich zápasoch.“

Matúš Kyjovský (hráč SR): „Prevláda sklamanie, táto remíza je pre nás prehrou, vypracovali sme si mnohé príležitosti, ale nedokázali sme ich premeniť. Chýbali nám viacerí hráči, na to sa však nemôžeme vyhovárať. V nasledujúcich dueloch s Gréckom budeme musieť pridať, pred vyrovnávajúcim gólom videl periférne Drahovského pred bránou, snažil som sa tam napáliť loptu, v konečnom účtovaní nám môže aj tento bod pomôcť.“

Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
FUTSAL SR A
competitions
Kvalifikácia ME 2022
keywords
Moldavsko
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.