GRASSROOTS – Futbalistky Myjavy zažiarili na Neymar Jr’s Five v Brazílii. Neveďalová: Bol to obrovský zážitok

Posledná aktualizácia 18.7.2019 10:57

autor: www.redbullneymarjrsfive.com

BRATISLAVA (SFZ) – Doma nenašli konkurenciu a svoje umenie ukázali aj v Brazílii. Futbalistky Spartaka Myjava druhý rok po sebe vyhrali slovenské finále Red Bull Neymar Jr’s Five, no po vlaňajšom treťom mieste na veľkom vyvrcholení tento rok vybojovali trofej. O úspechu slovenského ženského futbalu porozprávala pre futbalsfz.sk hrajúca trénerka Myjavy Iveta Neveďalová. 

Myjavčanky vlani v premiérovom ročníku turnaja v malom futbale, ktorý nesie meno slávneho brazílskeho futbalistu, dominovali. Tento rok ako obhajkyne nemohli chýbať a opäť nezaváhali. V Brazílii potom ukázali, že sú najlepšie na svete. „Minulý rok sa hralo iným systémom, boli štyri skupiny po štyri tímy, teraz dve skupiny po päť družstiev. Vlani sme postúpili z druhého miesta, prešli sme cez štvrťfinále, ale v semifinále sme dostali domáce Brazílčanky, čo je asi najlepší súper na svete. Prehrali sme s nimi po predĺžení. Teraz sme ich mali v skupine, remizovali sme s nimi, ale keďže ďalej nepostúpili, bolo to v náš prospech. Postúpili sme my s Japonskom,“ vysvetlila na úvod Iveta Neveďalová, hrajúca trénerka Spartaka Myjava. 

Práve s Japonskom odohrali slovenské futbalistky dva zápasy, prvý v skupine, druhý v súboji o trofej. „Prvý sme vyhrali jasne 5:2, vo finále to už bolo iné. Bolo tam veľa ľudí, v priebehu 24 hodín sme odohrali celý turnaj, takže už bolo cítiť aj únavu. Navyše sme dostali prvý gól, tak sme boli trochu nervózne, ale dokázali sme to otočiť. Ale zápas s Brazílčankami bol ťažší (remíza 0:0 v skupine). Ony to vedia, juhoamerické štáty sú v malom futbale najlepšie,“ opísala súperov Neveďalová.


Slovenky vybojovali trofej, ktorú im odovzdal patrón podujatia Neymar. „My sme tam išli s malou dušičkou, vlani sme skončili tretie a každý čakal, že to zlepšíme. Keď sme však postúpili zo skupiny a vyhrali semifinále, sme si uvedomovali, že môžeme byť najlepšie na svete. Bol to už určitý tlak, no keď sa skončilo finále, boli sme veľmi šťastné,“  pridala trénerka. I keď jedna z hráčok bude na odovzdávanie trofeje spomínať ešte dlho. Zitu Baníkovú totiž víťazný pohár trafil pri dvíhaní do zubov. Našťastie jej pomohol Neymar. „Bol priamo na ihrisku a pýtal sa nás, či je okej. Povedali sme mu, že ju trofej trafila do zubu, tak hneď priamo v areáli, kde sa hralo, zavolal svojmu zubárovi a tam v ambulancii jej to hneď ošetrili.“

Myjavčanky si poriadne skrátili dovolenku a už ich čaká letná príprava na novú sezónu. „Určite to neľutujeme, bol to veľký zážitok, atmoseféra bola opäť úžasná. Brazílčania berú futbal ako náboženstvo. Oni tým žijú a navyše, nemáme každý deň možnosť hrať s takými silnými súpermi. My si to vážime a sme radi, že to takto dopadlo,“ uzavrela brazílsky úspech Neveďalová.

Jej hráčky však už čaká slovenská realita a príprava na novú sezónu v lige, kde Myjavčanky obhajujú tretie miesto. „V minulej sezóne sme získali titul v juniorkách a ženský tím bojoval o titul do posledného kola. Ciele máme ako vždy, chceme skončiť lepšie ako naposledy. Dúfame, že o to druhé miesto by sme mohli pokúsiť,“ dodala Iveta Neveďalová. 


Lucia Petrincová
Značky
sfz
grassroots
Súťaž
Red Bull Neymar Jr’s Five
Klub
SpartakMyjava
Osoba
Iveta Neveďalová
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Futbalový kemp pre dievčatá spestrila v Radave návšteva tria reprezentantiek

09.7.2019 12:47

GRASSROOTS – Víťazmi Prengo Cupu 2019 muži Atletica Trnava F.C. a ženy GFC Topoľčany


18.7.2019 09:27

GRASSROOTS – VÍŤAZMI RED BULL NEYMAR JR’S FIVE 2019 TÍMY THISISMYSEN A ŽENY SPARTAKA MYJAVA

18.7.2019 09:26

GRASSROOTS – V TRNAVE ODŠTARTOVAL 7. ROČNÍK PRENGO CUP 2019

22.6.2019 12:34

GRASSROOTS – 3. ročník Festivalu dievčat WU12 - „Energia do ženského futbalu s EPH 2019“

10.5.2019 11:19

GRASSROOTS – NAJLEPŠIA STRELKYŇA ALICA TURANOVÁ: MOJÍM CIEĽOM JE BUNDESLIGA A REPREZENTAČNÝ DRES

16.3.2019 09:52

GRASSROOTS – VÍŤAZ ANKETY U16/U17 DÁVID STRELEC: VŽDY SI STAVIAM TIE NAVYŠŠIE CIELE

06.3.2019 09:41

GRASSROOTS – Víťaz ankety U19 Róbert Boženík: Zažil som neuveriteľný rok, cena patrí všetkým spoluhráčom

28.2.2019 15:49

GRASSROOTS – Kanonier Matej Mišo: Učím sa od Kanea, snívam o reprezentačnom drese

26.2.2019 12:05

GRASSROOTS – PROJEKT „DAJME SPOLU GÓL“ OTVÁRA DVERE ĎALŠÍM MATERSKÝM ŠKOLÁM

12.2.2019 12:23

V PÚCHOVE ODŠTARTOVAL FINÁLOVÝ TURNAJ 17. ROČNÍKA HALOVEJ SEZÓNY MLÁDEŽE SFZ 2018/19

26.1.2019 09:28

GRASSROOTS – Projekt „Dajme spolu gól“ napreduje, v októbri zamieri aj do základných škôl

18.1.2019 14:12

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.